З поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія. Саме в ніч з 12 на 13 грудня, за українським звичаєм, молодь збиралася на вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства, що супроводжувались різноманітними забавами, ворожіннями та співами. Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчата вірять, що Андрієва ніч допоможе їм пізнати свою долю - дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться дівувати ще цілий рік.

  12 грудня учні шкіл Жмеринщини були запрошені на Андріївські вечорниці до районної бібліотеки. Привітна господиня (Альона Шеремета) та її кумасі (Світлана Заступ та Віта Гамарник) зібрали у своїй господі дівчат та хлопців на веселі забави. Ворожіння відбувалися в ігровій формі зі сміхом, піснями та танцями. Подарунком для усіх стали запальні танці у виконанні Анни Дембовської та Романа Марценюка і зразкового танцювального колективу "Жмеринчанка" районного Будинку культури (кер. Анна Дембовська).

  Швидко збіг час ворожінь і на вечорниці завітали хлопці, які повинні були спершу розвеселити пана Калитинського та присутніх дівчат, таким чином отримати дозвіл на кусання калити і вхід на вечорниці. Щедра господиня частувала своїх гостей смачними варениками та запашними пирогами.

  Відвідавши вечорниці, молодь міста мала змогу взяти участь у театралізованому дійстві, яке підготували учасники клубу "Синій птах" (худ. керівник Ірина Козловська), відчути на собі магію Андріївських вечорниць. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Ми сподіваємося, що молоде покоління буде цінувати, берегти та примножувати українські звичаї та традиції, щоб вони не губилися, жили у віках.

  Бібліотекар КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава" А. Шеремета