На цьому наголошував заступник голови комісії, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Жмеринському районі М.Горбатюк під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації, яке відбулося 13 грудня 2016 року. Він зазначив, що вкрай важливо проводити роз’яснювальну роботу серед населення. Адже від їхньої обізнаності залежить результат проведених заходів.

  Комісією розглядалися питання щодо оголошення неблагополучними по сказу пунктами с.Олександрівка та урочище «Дваннадцятий кілометр» Северинівської сільської ради.

  За інформацією, яку надав секретар комісії Р.Пустовий, в Северинівській сільській раді собака мала контакт з лисом хворим на сказ.

  В результаті чого собака загинула, а господарі та особи, які контактували з твариною змушені приймати лікування. Захворювання на сказ підтверджено лабораторною експертизою. В с.Олександрівка домашня кішка нанесла укуси своєму господарю, мала контакт із сусідами.

  Після того як її знайшли мертвою була проведена лабораторна експертиза. В патологічному матеріалі виявлено збудника сказу. Після обговорення інформації комісія прийняла рішення про оголошення неблагополучними по сказу даних пунктів та введення в них і на території загрозливих зон карантинних обмежень.

  Члени комісії підтримали план заходів, направлений на ліквідацію вогнища сказу. Обговорили стан профілактичної роботи, яка проводиться в районі з метою запобігання виникнення страшного захворювання.

  Рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії буде висвітлено в засобах масової інформації та доведено до відома всіх зацікавлених установ і організацій.