Найвищою цінністю будь-якої держави , у тому числі України , є людина , її життя, честь і гідність, недоторканість та безпека. 25 листопада в Україні стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства». Особлива увага під час її проведення приділяється питанням домашнього насилля та формуванню нетерпимого ставлення до будь-яких форм насильства. Фахівцями Жмеринського РЦ СССДМ проводиться інформаційно-просвітницька робота, яка спрямована на підвищення обізнаності з питань попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм насильства. Так у ДНЗ «Браїлівський професійний ліцей» було проведено просвітницько – інформаційний захід «Світ без насильства». Цільовою аудиторією заходу були студенти різних груп та курсів.

  В ході лекції вони мали можливість переглянути відеопрезентацію та соціальні ролики «Зупинимо домашнє насильство», «Проблеми насильства серед дітей в навчальних закладах». Було проведено тестування, питання якого стосувались насилля в сім’ї та обізнаності дітей що робити і куди звертатись , коли став жертвою насильства. По завершенню всі учасники заходу отримали інформаційні листівки з питань протидії насильству та телефонами гарячих ліній.

  Взагалі в межах щорічної акції «16 днів проти насильства» фахівцями із соціальної роботи проведено 9 заходів відповідного спрямування ( бесіди, лекції, відеолекторії). Всього роботою охоплено 183 особи з категорії учнівської та студентської молоді. Тематика бесід: «Попередження насильства», «Сім'я – це простір без насильства», «Скажи насильству – стоп!» та ін. Серед молоді розповсюджено 200 екз. буклетів.

  Звісно , робота по запобіганню проявів вчинення насильства на цьому не закінчується. Вона має бути безперервною , бо подолання цього явища можливе за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і кожного громадянина.

  Підгаєць Н.І. фахівець із соціальної роботи Жмеринський РЦ СССДМ