Є творчо обдаровані особистості, які живуть у віках, про яких пам’ятають вдячні нащадки, творчість яких завжди була і є сучасна, актуальна. Саме до таких належить всесвітньо відомий композитор П.І.Чайковський. Наприкінці 1876 Петро Ілліч отримав листа від незнайомої йому Н.Ф. фон Мекк, після чого їхнє листування дуже швидко переростає у відносини, які дозволяють говорити нам про близьку, щиру дружбу. І так мабуть було накреслено в її долі – стати покровителькою тоді ще нерозквітлого таланту, а нині – всесвітньо відомого композитора Петра Ілліча Чайковського.

  Учні Жмеринського ВПУ, студенти Вінницького коледжу менеджменту та шанувальники музичного генія Петра Чайковського мали можливість зануритись в епоху 70-х років ХІХ століття та відчути дух тих часів, особисто доторкнутися трепетної сторінки історії невеличкого подільського містечка, де зворушливим акордом звучать два імені: Петра Ілліча Чайковського та Надії Філаретівни фон Мекк. Про листування, дружбу, почуття двох споріднених душ могли дізнатися присутні на музичному вечорі "Симфонія душі", який відбувся в читальній залі Жмеринської центральної районної бібліотеки. Одна із сторінок життя великого генія та його музи, а саме перебування композитора в Браїлові, була інсценізована директором бібліотеки Лесею Шульган (в образі Надії Філаретівни) та директором Браїлівського музею Андрієм Клекотом (в образі П.І.Чайковського).

  Ведуча заходу – студентка КПНПУ ім. Огієнка Тетяна Заступ представила вихованців Жмеринської музичної школи Лізу Шигиду, Аліну Лазнюк, Дар’ю Демченко, Артема Мудрого та Олену Сабаль, які з великою майстерністю виконали музичні твори відомого композитора. Учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Маргарита Саруханян декламувала вірші вінницької поетеси Т. Яковенко, присвячені перебуванню П.І. Чайковського в Браїлові. Працівники Дирекції Жмеринської кіновідеомережі та кіновідеопрокату демонстрували відео виконання творів композитора на відомих сценах світу. Дух величного і понині витає в ошатному флігелі колишнього маєтку фон Мекків у Браїлові, де зараз знаходиться музей П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк. Тож завітайте туди, щоб відчути усю таємничість та спорідненість душ, закоханих в музику!

  Провідний бібліотекар КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В.П. Вовкодава" С. Заступ