Налаштування відображення

Розмір шрифту:
Колір сайту
Зображення

Параметри

Звичайна версія

 17 жовтня відбувся виїзний семінар клубних, бібліотечних та музейних працівників Жмеринського району на базі Кам'яногірського будинку культури на тему «Про стан та забезпечення охорони культурної спадщини на території Жмеринського району». Запрошеними були фахівці з області, а саме: провідний методист ОЦНТ м. Вінниця Титаренко В. В. та завідуючий сектором охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв облдержадміністрації Потупчик М. В., які надали консультації "Оформлення документації нематеріальної культурної спадщини" та "Реалізація пілотного проекту "Електронний облік пам’яток історії та культури". Семінар відбувався в кількох локаціях, де кожен з працівників культури мав можливість працювати за своїм напрямком діяльності.

  Щодо оприлюднених результатів дослідження Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «Тест», згідно з яким 75 % інтернет-магазинів не видають покупцям фіскальних чеків на складну побутову техніку, Жмеринське управління ГУ ДПС у Вінницькій області повідомляє наступне.

  Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні і продаж яких має здійснюватися із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО),

  Президент України Володимир Зеленський розпочав чотириденний робочий візит до Японії для участі у церемонії інтронізації Імператора Нарухіто. Під час візиту Главу держави супроводжує перша леді Олена Зеленська.

  У Японії Президент України зустрінеться з Прем'єр-міністром Сіндзо Абе, керівниками нижньої та верхньої палат парламенту, членами японської парламентської асоціації дружби з Україною, керівництвом Японського агентства міжнародного розвитку та Японської асоціації нової економіки, представниками японського бізнесу.

  Урядом спрощено процедуру повідомної реєстрації колективних договорів і угод, змін і доповнень до них - постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115».

  Сторонам колективних договорів і угод пропонується подавати на повідомну реєстрацію один примірник документа в паперовій або в електронній формі.

  Безпека під час пічного опалення

  З настанням осінньо-зимового періоду та приходами перших холодів виникає потреба в опаленні своїх домівок. Тому не зайве звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки як при облаштуванні печей, так і при їх експлуатації,

  а саме:

  • при укладці і установці печей на горищі, між трубою и дерев'яним обрешетуванням необхідно залишати проміжок, котрий потім закладається матеріалом, що не горить

  В традиціях відділу освіти завжди було берегти те, що стало основою галузі, водночас запроваджуючи нове, яке стане перспективою для подальшого становлення. Саме впродовж найкращих традицій освітянської галузі району начальником відділу освіти Цимбал І.В. було ініційовано зустріч фахівців педагогічної ниви, які перебувають на заслуженому відпочинку. В березні гостей вітала Браїлівська громада, а в жовтні (в рамках відзначення Дня працівників освіти) гостинно зустріла освітян Станіславчицька громада.

  З метою узгодженого вирішення в районі проблем, що виникають в соціально – економічній сфері та стосуються прав та інтересів працівників і роботодавців, в районі створено на паритетних засадах району тристоронню соціально-економічну раду.

  Чинним актом рівноправних соціальних партнерів району є Угода між Жмеринською районною державною адміністрацією, Жмеринською районною радою, організацією роботодавців та координаційною радою профспілок Жмеринського району на 2017 – 2019 роки, якою передбачені основні принципи проведення соціально – економічної політики в районі, визначено її напрями та основні завдання.

  Питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб протягом останніх п’яти років залишається одним із найважливіших та найскладнішим в українському суспільстві.

  14 серпня 2019 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 754, якою вніс зміни до Постанов № 505 та 509, стосовно виплат грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

  Учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд:

  - усіма видами міського пасажирського транспорту;

  - автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості;

  - автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

  - міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрями:

  Щоб мінімізувати шкоду для природи, у Парламенті зареєстрували законопроект 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. 16 жовтня цей законопроект розглядали на профільному Комітеті з питань екологічної політики та природокористування й погодили його. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А також працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.