Брифінг заступника директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко щодо медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб на Вінниччині

11.07.2024, 09:27

В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації відбувся брифінг заступниці директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяни Бондаренко. 

Спікерка зазначила, що внутрішньо переміщені особи, які оселилися у громадах Вінницької області мають усі права та можливості отримати якісну, безкоштовну, доступну медичну допомогу.

«На сьогодні майже 19 тисяч ВПО уклали декларацію з сімейними лікарями. Вони отримують увесь обсяг послуг, які може надати первинна медична допомога. Серед них – 890 дітей до року, 169 вагітних жінок, 659 людей з інвалідністю і більше 100 дітей, які мають інвалідність»,- повідомила Тетяна Бондаренко.

Посадовиця також наголосила, що медичну допомогу ВПО можуть отримати і без укладання декларації з сімейним лікарем у закладах первинної медичної допомоги. Для цього треба звернутися до сімейної амбулаторії, де нададуть медичну допомогу сімейні лікарі і медсестри або сформують направлення для спеціалізованої медичної допомоги.

Станом на сьогодні в області надано більше 47 тис. послуг для ВПО, які звернулися до закладів сімейної медицини. 4,5 тис. внутрішньо переміщених  осіб отримали медичну допомогу у стаціонарах області. Це і соматична патологія, лікування інсультів та інфарктів, хірургічна допомога, реабілітація і паліативна допомога.

В чотирьох закладах охорони здоров’я Вінниччини розміщено 122 ВПО похилого віку та з інвалідністю.

Детальніше про алгоритм отримання медичної допомоги, працевлаштування ВПО з медичною освітою в медзаклади області, стан справ із вакцинацією внутрішньо переміщених осіб  – у відео.

Залишити відповідь