ВПЛИВ РАДІОЕЛЕКТРОННОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА РЕБ ТА ЛЮДИНУ

ВПЛИВ РАДІОЕЛЕКТРОННОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА РЕБ ТА ЛЮДИНУ

Радіоелектронна боротьба – це різновид збройної боротьби, який здійснює радіоперешкоди для радіоелектронних засобів розвідки, систем зв’язку та керування ворога для ускладнення його роботи і передання даних. РЕБ є видом бойового забезпечення.

Використання засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) стає дедалі масштабнішим в умовах воєнних дій, проте окрім їхньої ефективності, також варто пам’ятати про вплив таких засобів на здоров’я людини.

Оцінити ефективність РЕБ «на око» – неможливо, для цього потрібна певна технічна експертиза і вимірювальне устаткування.

Потужний електромагнітний вплив не є корисним для здоров’я. Зокрема, засоби РЕБ впливають на виникнення онкологічних захворювань: чим ближче до цього засобу стоїш – тим більше проблем. Однак, є визначені на державному рівні показники частоти роботи і потужності, які відповідають санітарним нормам: всі базові станції мобільного зв’язку, wi-fi-роутери, мобільні телефони відповідають цим стандартам. 

Електромагнітні поля негативно впливають на організм людини, яка працює з джерелом випромінювання, а також на населення, яке проживає поблизу джерел випромінювання та широко використовує в побуті електротехніку.

Але в умовах сьогодення практично неможливо уявити наше життя без мікрохвильових печей, телевізорів, комп’ютерів та стільникового зв’язку. Однак всі ці прилади створюють електромагнітне поле. Часто воно продовжує існувати, хоча джерело вже вимкнене. 

Найбільш чутливі до електромагнітних випромінювань в організмі людини ендокринна, статева, імунна і нервова системи. У людини може ослабнути імунітет, погіршитися пам’ять, знижуватися статева активність. Під час вагітності – можливий негативний вплив на розвиток плода. Постійний контакт з таким випромінюванням може призвести до серйозних захворювань. 

ЩО РОБИТИ ЛЮДИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗМУШЕНА ПІДДАВАТИСЯ ТАКОМУ ВПЛИВУ?

На підприємствах працівників можуть захищати спеціальні відбиваючі і поглинаючі матеріали. У побуті найефективнішим способом захисту вважається дотримання мінімальної відстані до джерела випромінювання. Крім того, необхідно знати ступінь небезпеки, яку можуть нести побутові прилади для здоров’я людини:

  • мікрохвильова піч – 4%,
  • фен побутовий – 7%,
  • електропроводка – 7%,
  • стільниковий телефон – 22%,
  • телевізор – 24%,
  • комп’ютер – 36%. 

ПРАВИЛА ЩОДО ЗАХИСТУ ВІД ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

При виборі в кімнаті спального місця необхідно переконатися, що за стіною немає телевізора або комп’ютера. Стіна не може захистити від електромагнітного поля. У кімнаті, де людина спить, потрібно обов’язково відключити комп’ютер від мережі, але краще, щоб його взагалі там не було. Найбезпечніша відстань від монітора –  60-70 см. Важливо менше перебувати збоку або позаду приладу. Після покупки уважно прочитайте анотацію до приладу, там вказуються безпечні відстані.

Всі відкриті електропроводи не слід зберігати скрученими кільцями, їх краще всього розрівняти. Якщо є необхідність включити декілька побутових приладів, то необхідно якомога менше перебувати в цьому приміщенні. 

Кращий варіант, якщо побутові прилади мають пульт дистанційного управління. Для здоров’я людини безпечніші побутові прилади з малою потужністю. Правило просте, чим менша потужність, тим безпечніший прилад. При купівлі побутової техніки звертайте увагу на її відповідність всім вимогам безпеки і санітарних норм. 

Повністю уникнути впливу електромагнітного випромінювання на організм практично неможливо. Однак, ви  зможете значно зменшити його шкідливий вплив, дотримуючись цих порад в побуті.

Залишити відповідь