Участь в обласній нараді з питань ветеранської політики

Участь в обласній нараді з питань ветеранської політики

ВЕТЕРАНИ повинні відчувати себе захищеними у кожній громаді – основна думка обласної наради, участь у якій взяла начальник Жмеринської районної військової адміністрації Інна ЦИМБАЛ Цимбал Інна.

На нараді Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА наголосив, що в кожній із більш як 60 громад області зобов’язані прийняти програми для підтримки ветеранів та членів їх сімей не для «галочки», а для ветеранів!

Він констатував, що, на жаль, на сьогодні лише 35 громад затвердили місцеві програми підтримки військових та їх родин, ще 18 – лише включили заходи, які відповідають обласній програмі. Є такі, які навіть гривні не передбачили.

Але за майже два роки війни решта 10 громад не тільки не затвердили окремі програми, але й не забезпечили виконання заходів, які містились у попередньому дорученні очільника області.

Емоційна розмова про потребу спрямовувати кошти місцевих бюджетів, частину із яких на місця передала держава, для створенння якісних умов для тих, хто захищав і захищатиме державність.

Аналізуючи фінансовий ресурс новостворених програм, Сергій Борзов висловив подяку Вінницькій, Ладижинській, Тульчинській та Хмільницькій громадам за чітке бачення і розуміння програми дій.

Начальник ОВА підкреслив, що ветеранська політика має бути ключовим напрямком роботи і ресурси для її реалізації повинні відповідати цій меті.

«Військовим потрібно адаптуватися до цивільного життя, тож маємо супроводжувати їх у вирішенні всіх питань. – підкреслив керівник області.

Особлива увага – родинам важкопоранених, яким завжди потрібна допомога у вирішенні багатьох питань. Це і оформлення документів, і ВЛК, МСЕК, отримання довідок про безпосередню участь, лікування та реабілітації. Ми усе відпрацьовуємо крок за кроком. Для цього мобільні бригади ключових департаментів облвійськадміністрації приїздять у ці сім’ї та допомагають їм».

Але чому родини мають чекати, поки приїде мобільна група? Чому вони не отримують належної підтримки у своїх громадах?

Відповідь проста – це відсутність налагодженої роботи на місцях.

Друга причина – відсутність фахових спеціалістів. І, по-третє, немає бажання та відповідальності.

«Ще раз наголошую: кожна відповідальна особа має бути на зв’язку і комунікувати з пораненими. Це саме їх робота – у разі потреби перенаправляти за консультаціями до профільного управління у справах ветеранів. І самі ветерани і члени їх родин мають почуватися потрібними і захищеними у себе в громаді!» – підсумував Сергій Борзов.

Про те, що ветерани мають повинні відчувати себе повноцінними ЛЮДЬМИ у кожній громаді, наголошувала Наталя Заболотна- перший заступник начальника вінницької ОВА.

Вона вказала, що однією із складових дієвої роботи для ветеранів та їх родин є надання можливості гуртуватися, спілкуватися та бути задіяним у житті громади.

Ветеранські простори і є такою можливістю. І їх варто створити у кожній громаді саме зараз, бо пізніше буде пізно, вказала очільниця.

В Україні вони працюють достатньо давно.«Veteran Hub» та «Ветеранський простір» функціонують у Вінниці майже 4 роки.

Людина ніколи не перестане бути ветераном.

2,5,10 років.

У неї можуть змінитися потреби, але вона завжди буде ветераном.

#Вінницька_обласна_державна_адміністрація

Залишити відповідь