На Вінниччині з міжнародною організацією PATH обговорили ключові напрямки співпраці щодо протидії туберкульозу

На Вінниччині з міжнародною організацією PATH обговорили ключові напрямки співпраці щодо протидії туберкульозу

У 2022 році на Вінниччині почали втілювати проєкт USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що впроваджується міжнародною організацією РАТН. 

Сьогодні представники PATH і фахівці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА обговорили актуальні напрямки подальшого співробітництва.

Зокрема, в межах співпраці відбувається обстеження мешканців області на виявлення захворювання на туберкульоз за допомогою квантиферонового тесту. Також організація допомогла обласному фтизіопульмонологічному центру з покращенням матеріально-технічної бази. 

Директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна зауважила, що захворюваність на туберкульоз нікуди не зникла. На Вінниччині  у 2023 році зареєстровано 797 нових випадків туберкульозу, що на 132 випадки більше, ніж у 2022.

«Обласна військова адміністрація підтримує обласний фтизіопульмонологічний центр. Це єдиний профільний заклад, збережений в Україні, й він увійшов до нашої спроможної мережі», – зазначила посадовиця.

Також Ольга Задорожна подякувала міжнародній організації РАТН за вагому підтримку.

«Для нас це важливо. Спільними зусиллями ми можемо зробити багато важливих справ у напрямку боротьби із захворюваністю на туберкульоз», – підкреслила директор профільного департаменту.

Серед напрямків співробітництва з організацією – підтримка проєкту РАТН у закупівлі та встановленні програмно-апаратного комплексу рентгенологічної інформаційної системи та створення на базі вищезгаданого медичного закладу тренінгового центру для навчання фахівців усіх рівнів надання медичної допомоги з питань туберкульозу.

Також пердбачена розробка обласної програми щодо протидії туберкульозу, до якої активно будуть залучені сімейні лікарі та органи місцевого самоврядування.

«Вінницька область гарно себе зарекомендувала, тож ми готові продовжити нашу співпрацю. Ми бачимо активну підтримку на всіх рівнях, тому важливо не зупинятися на досягнутому», – наголосила директор проєкту РАТН Гунта Дравніце.

Залишити відповідь