Як «Лікарі без кордонів» допомагають Вінниччині під час війни?

Як «Лікарі без кордонів» допомагають Вінниччині під час війни?

22.01.2024, 15:05

З перших днів повномасштабного вторгнення міжнародна гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» стала надійною опорою для багатьох областей України, у тому числі й для Вінниччини.

Діяльність організації спрямована на підтримку людей, які опинилися в кризових обставинах, стали жертвами стихійних лих, техногенних аварій або воєнних конфліктів.

Наразі організація працює за кількома напрямами, які пов’язані з постійним доступом до медичної допомоги.

Зокрема, «Лікарі без кордонів» надають гуманітарну допомогу медичним закладам регіону. З 24 лютого партнери передали тонни гуманітарних вантажів для наших лікарень.

Також організація активно підтримує переселенців, які знайшли прихисток на Вінниччині.

У межах співпраці з Вінницькою обласною військовою адміністрацією, було забезпечено належні умови для проживання клієнтів обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та похилого віку. «Лікарі без кордонів» надали фінансову підтримку в розмірі 45 тис. євро. У приміщенні було проведено капітальний ремонт житлових кімнат та службових приміщень, придбано і встановлено меблі.

Крім цього, мобільні бригади організації безкоштовно консультують та лікують переселенців у громадах регіону.

У зв’язку зі зростанням попиту на фізичних терапевтів з досвідом лікування гострих або хронічних травм, у середині 2022 року «Лікарі без кордонів» ініціювали проєкт, спрямований на ранню реабілітацію осіб, поранених на війні. Співпрацюючи з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством внутрішніх справ, партнери почали впроваджувати нові, науково обґрунтовані підходи до реабілітації. Від початку проєкту з реабілітації представники організації провели понад 19 тисяч сеансів фізичної терапії для 668 пацієнтів. З них – 8997 сесій для 366 пацієнтів у Вінниці.

Для обміну досвідом і розвитку потенціалу місцевого медичного персоналу та студентів університетів «Лікарі без кордонів» запросили фізіотерапевтів з досвідом участі в міжнародних збройних конфліктах. Крім того, організація провела десятки тренінгів про прогресивні методи фізичної реабілітації.

Також у межах проєкту пацієнтам надається психологічна допомога. Консультації допомагають пережити травматичний досвід й отримати мотивацію для продовження фізичної терапії, адаптуватися до нового тіла і умов життя. Вже було проведено 2638 психологічних сесій та 110 психосоціальних групових заходів.

Оскільки процес лікування та реабілітації може бути досить тривалим,  пацієнти з серйозними травмами залишаються в лікарні протягом багатьох місяців. Для покращення їхнього психічного здоров’я представники «Лікарі без кордонів» організовують розважальні поїздки за межі лікувального закладу. А для тих, чий стан здоров’я не дозволяє брати участь у таких поїздках, проводять заходи на його території.

Вінницька обласна військова адміністрація дякує міжнародній організації «Лікарі без кордонів» та усім нашим партнерам за постійну підтримку та допомогу.

Разом ми обов’язково вистоїмо та переможемо!

Залишити відповідь