Пам’ять про Володимира Вовкодава – відомого краєзнавця Жмеринського краю, фольклориста, етнографа та громадського діяча – бережуть односельці, колеги по перу, патріоти.

Пам’ять про Володимира Вовкодава – відомого краєзнавця Жмеринського краю, фольклориста, етнографа та громадського діяча – бережуть односельці, колеги по перу, патріоти.

Пам’ять про Володимира Вовкодава – відомого краєзнавця Жмеринського краю, фольклориста, етнографа та громадського діяча – бережуть односельці, колеги по перу, патріоти.

Спогади про чоловіка – митця трепетно зберігає і його дружина Лідія Микитівна, до найдрібніших деталей переказуючи яскраві епізоди спільного життя довжиною у 47 років.

За ініціативи керівника Жмеринського міськрайонного літературно-мистецького об’єднання «Калинове ґроно» ім. Михайла Солоненка Володимира Горлея, разом із активним громадським діячем Василем Марчуком, за підтримки старости Куриловецького старостинського округу Жмеринської тергромади Крайнік Олени відбулася зустріч із вдовою, Лідією Вовкодав, у дату народження її покійного чоловіка ( офіційна дата народження -15 грудня, фактична – 15 січня).

Начальник Жмеринської районної військової адміністрації Інна ЦИМБАЛ Цимбал Інна, за дорученням Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА, вручила Лідії Микитівні Вовкодав мистецьку нагороду – медаль «Чарівна сила України», подякувавши жінці митця за її теплу пам’ять про чоловіка- патріота, за яскравий приклад відданості ідеї української державності🇺🇦.

На зустрічі лилися гарні спогади про подвижницьке життя та діяльність Володимира Вовкодава, його дослідницьку діяльність, громадську активність, уміння та бажання допомагати сільській громаді.

Особливо цікавими були спогади Лідії Микитівни, про спільне сімейне життя: «Наші серця поєдналися 1 листопада 1964 року в с. Кармалюкове. Лише тепер, коли з тих часів пройшло не один десяток років, я, подивившись до свідоцтва про шлюб, побачила його номер – 13. Це число супроводжувало нас все життя. І було для нас, мабуть, щасливим, всупереч всьому. Виховали двох синів – Святослава та Ігоря. У парі ми з Володимиром Петровичем прожили 47 років».

Дуже вдячні Лідії Микитівні за те, що все життя присвятила коханому чоловікові Володимиру Петровичу, оберігала, допомагала йому в його нелегкій праці на ниві краєзнавства, фольклору, підтримувала його жагуче життєве кредо – жити Україною.

По закінченню зустрічі було покладено квіти на могилу славетного краєзнавця Володимира Вовкодава в селі Курилівці.

☝️Довідково:

У 2018 році, з метою вшанування пам’яті відомого Подільського краєзнавця, фольклориста, етнографа Володимира Петровича Вовкодава (1926-2012) та відзначення творців краєзнавства в царині народознавства, історичного та літературного краєзнавства, громадською організацією «Жмеринське міськрайонне літературно-краєзнавче об’єднання «Калинове гроно» спільно із Вінницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, Жмеринською райдержадміністрацією та Жмеринською міською радою, було засновано районну краєзнавчу премію імені Володимира Вовкодава

Від 2020 року премія набула обласного статусу.

За цей час визначено 27 лауреатів і шість дипломантів премії ім. Володимира Вовкодава. Їм вручені дипломи, нагрудні знаки, посвідчення та грошові винагороди.

У 2023 році лауреатами премії стали п’ятеро талановитих митців із Вінниччини, у тому числі, дружина знаменитого краєзнавця – Лідія Микитівна Кабакова – Вовкодав.

Нагородження преміями імені Володимира Вовкодава відбувається щорічно до 15 грудня, офіційного дня народження нашого земляка-краєзнавця.

Разом із

Євгеній Корнійчук Заступник начальника Жмеринської РВА

Олена Крайнік

Володимир Горлей

Василь Марчук

Залишити відповідь