Вінниччина проти насильства

Вінниччина проти насильства

21.12.2023, 09:48

Про те, як Вінниччина долучилась до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», поінформували в Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної військової адміністрації.

Насильство є хворобою всього суспільства, яка століттями розвивалася в умовах толерантності і сприйняття його як невід’ємної частини нашого життя та, відповідно, не визнавалася, ігнорувалась, приховувалась, та з часом набула різноманітних форм прояву.

З метою привернення уваги до проблеми насильства в суспільстві, з 25 листопада по 10 грудня 2023 року, в області провели широку регіональну інформаційну кампанію «Вінниччина проти насильства» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини.

За результатами проведення Акції Департаментом соціальної та молодіжної політики ОВА, який є регіональним координатором, спільно з суб’єктами взаємодії, що здійснюють заходи у сфері протидії та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, районними військовими адміністраціями, територіальними громадами проведено інформаційні акції та заходи, спрямовані на формування у суспільстві нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки.

Акція сприяла підвищенню рівня обізнаності населення про форми, причини і наслідки домашнього насильства та/або насильства за ознаками статі, види та способи допомоги постраждалим особам.

Нагадуємо: в області функціонує безкоштовна, цілодобова Лінія довіри з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (0 800 75 04 75).

Усі, хто постраждав, можуть звернутись з приводу вчинення щодо них домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, отримати інформаційну та психологічну допомогу, та за потреби можуть бути перенаправлені до загальних та спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Залишити відповідь