В області обговорили актуальні питання щодо заборони пропаганди російської імперської політики в Україні

В області обговорили актуальні питання щодо заборони пропаганди російської імперської політики в Україні

22.11.2023, 12:42

На Вінниччині відбувся онлайн-семінар на тему: «Актуальні питання виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, у заході взяв участь його заступник Андрій Кавунець.

Семінар організовано за підтримки Вінницького регіонального центру підвищення кваліфікації та Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Разом із представниками органів місцевого самоврядування та профільних департаментів обласної військової адміністрації обговорили питання щодо важливості відновлення національної пам’яті шляхом очищення топонімічного простору населених пунктів Вінниччини від назв і символіки, пов’язаних із державою-агресором.

«Питання деколонізації не є новим, адже досить тривалий час його обговорювали в експертному середовищі, воно залишається вимогою часу. У березні цього року був ухвалений Закон, який вступив у силу 27 липня. Відтак, поле діяльності у сфері деколонізації є компетенцією місцевого самоврядування. До 27 січня 2024 року всі питання, пов’язані із забороною топонімів держави-агресора, мають відбуватися відповідно до рішень органів місцевого самоврядування», – зазначив Андрій Кавунець.

Загалом, Закон стосується таких сфер як публічний простір, пам’ятники і пам’ятні знаки, топоніміка, назви юридичних осіб, знаки для товарів та послуг тощо.  Він забороняє пропаганду російської імперської політики та її символіку.

Андрій Кавунець подякував організаторам заходу та експертам Українського інституту національної пам’яті, а також наголосив на необхідності пришвидшення прийняття відповідних рішень у рамках  застосування вимог Закону.

Залишити відповідь