В області тривають заходи з нейтралізації спалаху гепатиту А

В області тривають заходи з нейтралізації спалаху гепатиту А

30.10.2023, 19:18

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його Перший заступник Наталя Заболотна провела позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Сьогодні керівники усіх дотичних установ доповіли про проміжні результати епідеміологічного розслідування.

«Зараз знаємо про 170 лабораторних підтверджень. Практично усі – мешканці Вінниці. Гепатит виявили також у людей з Могилів-Подільського, Хмільника, Калинівки, Гайсина та Козятина. Це одиничні випадки. – зазначила Наталя Заболотна. – Проте усі вони так чи інакше пов‘язані з містом: хтось працює, хтось навчається. Пацієнти перебувають в інфекційних відділеннях медичних закладів громад».

Усі лікарні області розгорнули майже 500 ліжок з можливістю повністю ізолювати хворого. Мобільні бригади оперативно виїжджають на проведення вакцинації.

Також проводиться дослідження питної води з водопроводів, криниць, акваматів. Зокрема, перевіряють харчові продукти з ринків. Лабораторно обстежують хворих та контактних осіб.

Як наголосила Перший заступник Начальника ОВА, наразі вирішили тимчасово обмежити продаж товарів домашнього виробництва на ринках. Також вона закликає ретельніше прибирати та дезінфікувати громадський транспорт.

«Наголошуємо усім на дотриманні правил особистої гігієни. Закладам торгівлі, громадського харчування частіше та ретельніше проводити генеральне та поточне прибирання, слідкувати за усіма санітарними нормами», – підкреслила посадовиця.

У місті Вінниця поки продовжується дистанційне навчання. Це ж стосується і позашкільного навчання, спортивних та мистецьких гуртків. Як тільки ситуація стане безпечною, навчальні заклади повернуться до роботи офлайн.

Аби швидше стабілізувати ситуацію та не допустити розповсюдження хвороби, слід дотримуватися правил:

  • найперше – це мити руки, обробляти їх так само ретельно як під час пандемії COVID-19;
  • уникати покупки продукції на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти – обов’язково мити їх та бажано “обдавати” окропом перед вживанням;
  • будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити;
  • не вживати молочні продукти, куплені на ринках без попередньої термічної обробки;
  • купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням “вуличної їжі” – мити руки та обробляти їх дезинфектантом.

Найпоширеніші симптоми ВГА це: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Якщо помітили такі симптоми в себе чи близьких – негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Будьте здорові! Бережіть себе!

Працюємо далі.

Залишити відповідь