Виявлення та лікування туберкульозу – один із пріоритетних напрямів роботи медичної галузі регіону в умовах війни

Виявлення та лікування туберкульозу – один із пріоритетних напрямів роботи медичної галузі регіону в умовах війни

25.10.2023, 15:11

Люди в залі

Сьогодні в обласному клінічному фтизіопульмонологічному центрі з медичними директорами лікарень Вінниччини говорили про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в регіоні.

Як зазначають у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, виявлення та лікування туберкульозу в умовах війни залишається досить актуальним питанням.

У Вінницькій області за останні 9 місяців зареєстровано 614 нових випадків хвороби. Серед них 8 дітей та 4 підлітків. Лікарі наголошують, що сьогодні діагноз «туберкульоз» може почути будь-хто.

«Обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр – єдиний в області спеціалізований протитуберкульозний заклад. Тут налічується 80 ліжок для стаціонарного догляду хворих. Більше й не потрібно, адже змінилися підходи до лікування туберкульозу. 50% пацієнтів знаходяться під наглядом у свого сімейного лікаря, приймаючи необхідні пігулки. – наголосила директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна. – Наразі в області діють дев’ять лабораторій швидкої первинної діагностики туберкульозу на базі закладів спеціалізованої допомоги, обладнаних системами GeneXpert. Тому наші лікарі можуть вчасно виявляти захворювання і скеровувати на відповідне лікування до сімейного лікаря чи фахівців фтизіопульмонологічного центру».

Відзначимо, що у червні минулого року був підписаний Меморандум про співпрацю між проєктом РАТН («Інноваційні технології в охороні здоров’я»), Департаментом охорони здоров’я та реабілітації ОВА та обласним клінічним фтизіопульмонологічним центром (фінансування USAID). В рамках домовленостей систематично організовують навчання фтизіатрів та сімейних лікарів.

Зокрема, на початку жовтня в рамках цього ж проєкту медичний заклад отримав комп’ютерну техніку. Також завдяки підтримці РАТН відновив роботу модернізований пересувний флюорограф.

Залишити відповідь