Шановні жителі міста та району!
Щороку через пожежі гине та страждає велика кількість людей. Втрачається житло та майно. І зараз, у зв’язку з настанням холодної пори року, прагнучи зігріти свої оселі, громадяни активніше використовують електрообігрівачі, пічне опалення, вдаються до інших, не завжди безпечних методів обігріву. У такі періоди в рази збільшується статистика загорянь у житловому секторі, які нерідко призводять до трагічних, часто непоправних наслідків.
Основними причинами загорянь у житловому секторі є необережне поводження з вогнем, під час паління, порушення правил монтажу електромереж та експлуатації електрообладнання, несправність системи пічного опалення.
Багато людей не застосовують на практиці правила пожежної безпеки і згадують про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому важливо пам’ятати, що пожежна безпека — це не результат, а постійний процес.
Як діяти при пожежі у приміщенні — негайно викличте рятувальників за номером 101 (виклики безкоштовні);
До приїзду пожежників:
- відімкніть електропостачання до осередку горіння;
- якщо в приміщенні, де виникла пожежа, є люди, вживайте заходів для їх порятунку;
- починайте гасіння за допомогою вогнегасників, пожежних гідрантів, води з водоводу, піску, землі тощо; невеликі осередки пожежі можна накрити ковдрою, кошмою;
- якщо пожежа набула великих розмірів – залиште будинок;
- при виникненні загоряння у суміжних приміщеннях і відсутності можливості самостійно залишити небезпечну зону, усі щілини, через які може надходити дим, закрийте зволоженою тканиною, зачиніться у найбільш віддаленій від осередку загоряння кімнаті або на балконі,
- якщо ви перебуваєте у висотному будинку, рятуйтеся на даху: використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
Як рятувати постраждалих під час пожежі:
- перед тим, як увійти в палаюче приміщення, накрийтеся мокрою ковдрою, дихайте через зволожену тканину;
- двері в приміщення відчиняйте помалу, щоб уникнути посилення пожежі від притоку свіжого повітря;
- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей; пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у кутки;
- побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю, накиньте на неї ковдру (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла;
- якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення.
Якщо виникла пожежа, рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів.
Ви повинні знати номер Служби порятунку – 101, а також де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, та вміти ними користуватися.