Відбулось розширене засідання районних комісій

Відбулось розширене засідання районних комісій

Під головуванням начальника Жмеринської районної військової адміністрації Інни Цимбал (Цимбал Інна) відбулось розширене засідання районних комісій:

– з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,

– надзвичайної протиепізоотичної.

На порядок денний було винесено питання:

✅Про стан приведення на території Жмеринського району фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням у 2023/2024 рр.

✅Про стан пожежної безпеки закладів освіти Жмеринського району.

✅Про захист об’єктів енергетичного комплексу що готуються до осінньо-зимового опалювального періоду 2023/2024 рр.

✅Про необхідність забезпечення інклюзивності об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту на території Жмеринського району.

✅Про посилення заходів профілактики щодо захворювання тварин на сказ.

Районна військова адміністрація у межах, визначених Конституцією і законами України, здійснює на відповідній території державний контроль за станом захисних споруд цивільного захисту, їх утриманням та належний облік.

Органи місцевого самоврядування спільно з балансоутримувачами ЗС ЦЗ відповідають за приведення у відповідність укриттів та нарощування їх чисельності.

З метою якісної організації роботи із покращення стану готовності сховищ, протирадіаційних укриттів, найпростіших укриттів, місць тимчасового укриття для перебування під час повітряної тривоги населення, зокрема учасників навчального процесу, були прийняті відповідні рішення.

За декілька днів- 1 вересня, у районі 18028 учнів сядуть за парти у 90 школах та 3798 дошкільнят відвідуватимуть 69 дошкільних навчальних закладів.

Наші діти мають отримувати якісну освіту.

Разом із тим події, які відбуваються в Україні, зобов’язують щоразу доповнювати формат безпекового простору.

При цьому лише батьки визначатимуть яку форму навчання вони виберуть для своїх дітей, – очну чи заочну. А органи місцевого самоврядування мусять забезпечити умови для будь- якої із них.

У доповіді з чотирьох питань доповідач Олександр Півторак, тво начальника Жмеринського районного управління ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій зазначив, що в основному заклади освіти готові приймати школярів, проте є ряд конкретних зауважень, які потрібно виконати.

Начальник Жмеринського районного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Микола Олександрович Іванов Nikola Ivanov доповів присутнім про посилення заходів профілактики щодо захворювання тварин на сказ – хворобу, яка може стати смертельною для людини.

Прийнято відповідне рішення, так як останнім часом населення масово звертається до Держпродспоживслужби, голів територіальних громад щодо проникнення лисиці червоної в помешкання громадян, завдання їм матеріальних збитків.

Лисиці поїдають домашню птицю, наносять покуси собакам, котам, продуктивним тваринам, тим самим сприяють у розповсюдженні сказу серед домашніх тварин.

В окремих селах батьки небезпідставно бояться випускати дітей з дому гратися та до школи. Червоні лисиці нерідко обирають місцями свого проживання закинуті хати, сараї, інші захаращені місця в населених пунктах, тим самим все більше наближаються до людей.

Володимир Гарбар та Олександр Німак, голови Жмеринської та Шаргородської організацій мисливців та рибалок, а також Олег Петренко Олег Петренко, директор філії «Жмеринське лісове господарство» ДП «Ліси України» домовилися про механізм співпраці в питаннях відстрілу лисиці, механізмів безпечності проведення заходу.

Залишити відповідь