Аудитори Вінниччини підбили підсумки роботи за перше півріччя поточного року

Аудитори Вінниччини підбили підсумки роботи за перше півріччя поточного року

Підсумки роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області в першому півріччі поточного року підбили на розширеній нараді, що відбулася 29 серпня.

Начальниця Управління Олена Вахновська зазначила, що 28 серпня відбулося засідання Колегії за результатами роботи Держаудитслужби у першому півріччі поточного року. Вона довела до відома аудиторів та інспекторів Вінниччини основні завдання, які ставить перед Управлінням Голова Держаудитслужби Алла Басалаєва, згідно з вимогами Офісу Президента України та Кабінету Міністрів України, враховуючи повномасштабну збройну агресію рф проти України.

Олена Вахновська повідомила, що за інтегрованою (рейтинговою) оцінкою роботи територіальних органів Держаудитслужби у першому півріччі поточного року Управління посіло 1 місце.

Так, фахівці Управління провели 373 моніторинги та 16 перевірок закупівель, 25 ревізій, 3 державних фінансових аудити, охоплено контролем понад 9,5 млрд грн фінансових та матеріальних ресурсів. В якості спеціалістів взято участь у 46 досудових розслідуваннях.

Як зауважила посадовиця, одним із найважливіших принципів діяльності Держаудитслужби є економічна ефективність роботи, тобто перевищення повернутих службою коштів над асигнуваннями – витратами на утримання органу. Держаудитслужба «окуповує» своє існування через забезпечення відшкодування об’єктами контролю виявлених порушень. Загальна ефективність роботи Управління у першому півріччі 2023 року за поверненнями втрат до бюджетів склала 485%.

Зокрема, за результатами інспектувань та перевірок закупівель у 34 об’єктах, а це 87% охоплених контролем, встановлено втрат на понад 68 млн грн; забезпечено усунення 57 млн грн втрат, тоді як у першому півріччі 2022 року – 47,7 млн грн. До правоохоронних органів передано матеріали 35 заходів державного фінансового контролю. Результатом розгляду є долучення 8 матеріалів до уже наявних кримінальних проваджень, внесення відомостей про початок 25 нових проваджень, вручення 2 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, з яких 1 за результатами участі спеціаліста в досудовому розслідуванні. До порушників бюджетного законодавства застосовано 12 фінансових санкцій, 41 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 16 – до дисциплінарної та матеріальної, 4 осіб звільнено із займаних посад. До Державної служби фінансового моніторингу України, через Держаудитслужбу, направлено 5 повідомлень щодо виявлених фактів, які мають ознаки фіктивності на майже 17,8 млн грн.

За результатами аудитів діяльності суб’єктів господарювання виявлено фактів неефективних управлінських дій, що призвели чи можуть призвести до неотримання майже 408 млн грн доходів та понесення 55 млн грн непродуктивних (зайвих) витрат; надано 38 пропозицій і рекомендацій, та забезпечено виконання 40, з врахуванням наданих у минулих роках, або на рівні 105%; досягнено економічного ефекту, тобто додаткового результату на майже 544 млн грн.

За результатами моніторингу 373 процедур закупівель попереджено порушень у сфері публічних закупівель шляхом відміни 40 процедур очікуваною вартістю понад 69 млн грн та розірвання 145 укладених договорів на більш як 97 млн грн.

Якісне документування виявлених порушень, повнота реалізації результатів контрольних заходів, відшкодування збитків та повернення коштів до бюджету, притягнення винних до відповідальності, тісна взаємодія із правоохоронними органами – ключові принципи роботи Управління.

Олена Вахновська наголосила, що якість та результативність заходів державного фінансового контролю має залишатися постійним пріоритетом: «Попри складнощі виконання повноважень у важкий для нашої держави час, Управління в цілому забезпечило виконання поставлених Держаудитслужбою завдань та визначених пріоритетів у сфері державного фінансового контролю. Закликаю не зупинятися на досягнутому і продовжувати належне обґрунтування та документування виявлених втрат для подальшого покращення результативності заходів державного фінансового контролю».

В ході наради окрему увагу акцентовано на питаннях неухильного дотримання антикорупційного законодавства та етики поведінки державних службовців, забезпечення належного рівня виконавської дисципліни та якості підготовлених документів.

Залишити відповідь