Перспективи та цілі розвитку освіти і науки на Вінниччині – ключові питання щорічної серпневої освітянської конференції

Перспективи та цілі розвитку освіти і науки на Вінниччині – ключові питання щорічної серпневої освітянської конференції

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь онлайн в щорічній серпневій освітянській конференції.

Учасники обговорили ключові цілі розвитку освіти і науки на Вінниччині.

Як підкреслила Наталя Заболотна, безпека дітей і вчителів – це пріоритет у питанні відбудови.

За її словами, з початку року органами місцевого самоврядування облаштовано нові, а також покращено наявні укриття у 34 школах. На це використано кошти в обсязі 31 млн грн.

Зокрема, для області з держбюджету виділено 30,8 млн грн на побудову двох нових укриттів та капітального ремонту у шести.

«Ми модернізуємо і змінюємо архітектуру шкіл і садочків — будемо робити їх інклюзивними. – наголосила посадовиця. – Максимально залучаємо дітей з особливими освітніми потребами до очного навчання. Для цього впроваджуємо послуги «асистент вчителя», «асистент дитини», продовжуємо створювати інклюзивно-ресурсні кімнати. Головне — сенси, якими наповнюємо процес здобуття освіти».

У Міністерстві освіти і науки України переконані, що у центрі системи освіти стоїть особистість — креативна, вільна, яка здатна себе реалізувати, знайти своє місце в житті та стати частиною громадянського суспільства.  Заклад освіти має забезпечити психологічну підтримку учнів, тому перший урок пройде під назвою «Ти як? Повертаємось до школи».

«Безумовно, національно-патріотична складова – одна з найважливіших. Ми маємо навчити дітей розуміти та правдиво читати історію і знати ціну нашої державності. Напередодні початку нового навчального року бажаю усій 50-тисячній освітянській родині Вінниччини наснаги, натхнення та невичерпної енергії. Освіта діє! До роботи готові!» – підкреслила Наталя Заболотна.

Залишити відповідь