На Вінниччині із робочим візитом перебуває французька делегація регіону Бургундія-Франш-Конте

На Вінниччині із робочим візитом перебуває французька делегація регіону Бургундія-Франш-Конте

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його заступник Андрій Кавунець провів робочу зустріч з Віцепрезидентом регіону Бургундія-Франш-Конте Патріком Молінозом та Радником кабінету президента регіону Вів’єном Жанклером.

У зустрічі взяли участь голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та керівники профільних департаментів області.

Сторони обговорили можливості розвитку міжрегіонального співробітництва.

«Від імені Начальника ОВА Сергія Борзова та від себе особисто дякую за візит до Вінниччини у такий непростий для України час. Ми цінуємо вашу допомогу та підтримку», – зауважив Андрій Кавунець.

Заступник Начальника ОВА проінформував про актуальну ситуацію на Вінниччині.

Зокрема,  про надання прихистку переселенцям. Зараз їх налічується більше 160 тисяч, з них 47 тисяч –  діти, близько 6,5 тис. – люди з інвалідністю. 

Розповів про гуманітарну допомогу, яка надається людям в рамках міжнародної підтримки та розгортання додаткових місць для прихистку.

Також посадовець ознайомив присутніх із економічною діяльністю регіону. Передусім йшлося про релокований бізнес, адже до Вінниччини переміщено 347 суб’єктів господарювання, створено понад 1700 робочих місць.

«У результаті повномасштабного російського вторгнення економіка регіону зазнала значних втрат. І все ж навіть за таких обставин український бізнес та українці продемонстрували вражаючу здатність до згуртованості та адаптації до складних умов життя. Наші підприємства продовжують працювати, хоча й не на повну потужність. Аграрії змогли провести посівну кампанію та приступили до жнив. Наші енергетики роблять все можливе для того, щоб підтримувати стабільність енергетичної системи. Досить стабільно працює ІТ сектор, а торгівля та сфера послуг швидко адаптувалися до роботи в умовах постійних повітряних тривог та атак безпілотниками і ракетами» – акцентував Андрій Кавунець.

Віцепрезидент регіону Бургундія-Франш-Конте Патрік Моліноз зазначив: «Війна триває уже довго і ми розуміємо, що повинні продовжувати підтримувати Україну, адже російська агресія має свої наслідки, які впливають на весь світ».

Він зазначив, що Бургундія-Франш-Конте виділила 300 тис. євро на підтримку України, а також допомагає лікарням та відповідним громадським організаціям.

«Зараз ми хочемо побудувати міцну, довготривалу співпрацю, яка фокусуватиметься не просто на бажанні підтримати вас у важкий час війни, а зробити її ефективною, взаємовигідною для обох сторін», – зауважив Патрік Моліноз.

Він також додав, що таке міжрегіональне співробітництво потребує зусиль усіх адміністративних рівнів.

«Наразі найголовнішим питанням нашої зустрічі є визначення напрямків та суб’єктів співпраці». – підкреслив французький посадовець.

Представники Вінниччини зазначили, що варто зосередитися на напрямках економіки, адже така співпраця дозволить збільшити експорт та імпорт обох країн.

Зокрема, важливою є взаємодія в аграрній сфері, оскільки через війну географія вирощування овочевих культур змінилася. Тепер Вінниччина вирощуватиме більше овочів. Важливо, що в аграріїв сьогодні є підтримка від партнерів у вигляді різних грантів.

Також перспективними напрямками співробітництва є діджиталізація (зокрема, в агросекторі), сфера альтернативної енергетики та створення і розвиток стартапів в IT.

Наприкінці зустрічі заступник Начальника ОВА запевнив французьких колег, що Вінницька обласна військова адміністрація готова до розвитку співпраці між регіонами.

Під час візиту до Вінниччини члени делегації з керівництвом області поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим внаслідок російського ракетного удару 14 липня 2022 року.

Залишити відповідь