На Вінниччині продовжує діяти державна програма безоплатного лікування безпліддя

На Вінниччині продовжує діяти державна програма безоплатного лікування безпліддя

Це загальноукраїнська державна програма лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. І щорічно, починаючи з 2005 року, з держбюджету виділяється фінансування для лікування жінок, які мають абсолютні показання.

Держава фінансує парам одну спробу штучного запліднення.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, цього року на лікування направили уже 11 жінок.

«До війни державною програмою могли скористатися пари до 40 років, які мали трубний фактор непліддя. Зараз за допомогою можуть звернутися пари віком до 40 років, які мають діагноз безпліддя. До нас приходять, ми дивимося усі аналізи й при необхідності дообстежуємо та скеровуємо на подальше лікування», – розповідає провідний спеціаліст по лікуванню неплідного шлюбу, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії обласного Центру планування сім’ї, репродукції людини і медико-генетичного консультування, обласного перинатального центру Світлана Гаврилюк.

Як можна скористатися державною програмою?

Пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря-гінеколога й пройти відповідні обстеження. Після чого:

  • Жінка має звернутися у Центр планування сім’ї обласного перинатального центру клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова , у кабінет безплідного шлюбу (каб. 210, можна без е-направлення).
  • Чоловік звертається з електронним направленням до лікаря-андролога у Центр планування сім’ї обласного перинатального центру клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова (каб. 216А.).
  • Далі комісія скеровує пацієнтів до Клініки репродуктивних технологій НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Залишити відповідь