У Центрі «Обрій» відновлюється надання послуги тимчасового відпочинку для батьків, які виховують дітей з інвалідністю

У Центрі «Обрій» відновлюється надання послуги тимчасового відпочинку для батьків, які виховують дітей з інвалідністю

Вінниччина  – єдиний регіон в Україні, який впровадив за власні кошти унікальну та актуальну послугу, яка направлена на підтримку батьків, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю.

Зокрема, це діти від 6 до 18 років з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом.

Послуга «Тимчасовий відпочинок» запозичена від Європи і є вкрай важливим проєктом, адже це дає можливість батькам підтримати своє фізичне та психічне здоров’я. Також це альтернатива оздоровлення та відпочинку для дітей, які потребують постійного догляду.

Як зазначає Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, дитина в Центрі проходить сепарацію від батьків та вчиться взаємодіяти з іншими людьми в соціумі.

«Дитина звикає до того, що за нею доглядає інша людина, не мама і не тато, та приймає це. До того ж вони проживають в комфортних умовах, наближених до домашніх. Для батьків – це можливість відновити моральний ресурс, адже проводячи увесь свій час з дітьми інколи вони не мають можливості на елементарні побутові справи», – підкреслює посадовиця.

Також вона додала, що зараз, під час війни, коли всі емоційно та психологічно виснажені – необхідність у цій послузі суттєво зросла. Саме тому будуть продовжувати фінансування цього проєкту з обласного бюджету.

За три роки, з 2019 по 2021, на «Тимчасовий відпочинок для батьків» витрачено близько семи мільйонів гривень. 

Проживання для діток здійснюється в комфортних умовах: в кімнаті проживають по дві особи, харчування – п’ятиразове. Між іншим, є доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур. Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, які себе не обслуговують.

Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку. За ними організовано цілодобовий нагляд, а також допомога медичної сестри.

Середня тривалість заїзду – 15 днів. Загалом родина має право на 30 днів тимчасового відпочинку.

«Це найкраща, на мою думку, послуга для сімей, які виховують дітей з інвалідністю. – наголошує Наталя Заболотна. – Переконана, що повсюдне впровадження послуги в Україні є запорукою профілактики попередження інституалізації дітей з інвалідністю».

Повідомити представників центру «Обрій» про бажання отримати послугу можна за телефоном: +38(063)512-88-98

Залишити відповідь