115 медсестер та лікарів Вінниччини пройшли навчання в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

115 медсестер та лікарів Вінниччини пройшли навчання в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, 115 медичних сестер та лікарів громад Вінницької області володіють практичними навичками ведення психічних, неврологічних розладів та пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.

Медики пройшли тренінг з mhGAP у рамках проєкту Розбудова стійкої системи громадського здоров’я .

«Нашою метою є подолання прогалин у сфері психічного здоров’я за допомогою науково доказових та економічно обґрунтованих інструментів. Під час тренінгів медичний персонал навчився як будувати ефективну комунікацію з пацієнтом, виявляти психічні, неврологічні розлади і розлади, повʼязані зі вживанням психоактивних речовин. Поглибили знання щодо ведення цих розладів, оцінки ведення та подальшого супроводу депресії, виявлення  розладів, пов’язаних зі стресом», – зазначила координаторка з психічного здоров’я у Вінницькій області проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Аліна Кобець.

Впровадження курсу відбувалося в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Коли варто звертатися за допомогою?

Якщо у вас:

  • тривожність;
  • поганий сон;
  • хронічна втома;
  • дратівливість.

Довідка:

Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (Mental Health Gap Action Programme, mhGAP) є особливо важливою. Основними цілями mhGAP є посилення прихильності урядів країн, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін до підвищення фінансування та людських ресурсів для лікування ПНПР-розладів і забезпечення значно ширшого охоплення населення ключовими послугами.

#Тияк

Залишити відповідь