Брифінг начальника Державної екологічної інспекції Юрія Дубового щодо захисту довкілля в умовах воєнного стану

Брифінг начальника Державної екологічної інспекції Юрія Дубового щодо захисту довкілля в умовах воєнного стану

В офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації відбувся брифінг начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрія Дубового. 

Під час брифінгу, зокрема, йшлося про вплив на екологію Вінницької області підриву російськими агресорами дамби Каховської ГЕС та наслідків цієї катастрофи для України загалом. Спікер наголосив, що за останні кілька десятків років це перший випадок такого масового та жахливого екоциду.

Фактично знищено дуже багато природних екосистем, в тому числі і тваринного світу. Це найбільша екологічна техногенна катастрофа у Європі всіх часів, яка призведе до незворотних екологічних наслідків – мору риби, молюсків, ракоподібних в акваторії Чорного моря, зниження рибного промислу, забруднення ґрунтів нафтопродуктами і пестицидами тощо.

«Неминучою є руйнація унікальної екосистеми островів заплави Дніпра та Південного Бугу. Довготривалий наслідок від екологічного лиха – це спустелення частини Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської областей, півночі Криму, адже зрошування земель на цих територіях відбувалося саме з Каховського водосховища»,- зазначив Юрій Дубовий.

 Під час брифінгу  також піднімалось питання про порушення на Вінниччині  під час воєнного стану лісового та рибного законодавства, зокрема – браконьєрства в особливо великих масштабах. Також мова йшла про  пошук шляхів утилізації в області небезпечних медичних відходів.

Більше дивіться у відео.

Залишити відповідь