Уряд затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

Уряд затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

Кабінет Міністрів України 2 червня затвердив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2025 року. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Метою Державної програми є удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють злочини, пов’язані з торгівлею людьми, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Програмою передбачено пріоритетне виконання таких завдань:

  • удосконалення нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми;
  • покращення міжвідомчої взаємодії та співпраці;
  • посилення діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми;
  • покращення доступності та якості надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;  
  • підвищення рівня обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми;
  • здійснення моніторингу діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Ухвалене рішення на сьогодні набуває ще більшої актуальності на тлі повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. В умовах війни ризики опинитись в ситуації торгівлі людьми як на тимчасово окупованих територіях, так і за кордоном, значно зросли.

Крім того, Програма стосується сфер, які регулюються зобов’язаннями України, передбаченими іншими міжнародними документами щодо захисту прав людини, а також зобов’язаннями у сфері європейської інтеграції, визначеними у тому числі розділом ІІІ «Юстиція, свобода, безпека» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Довідково

В Україні працює Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером 1547, +38(044) 284-19-43 – для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).

Залишити відповідь