Уряд унормував можливість усиновлення українцями тих дітей, які були евакуйовані за кордон

Уряд унормував можливість усиновлення українцями тих дітей, які були евакуйовані за кордон

Як зазначила Перший заступник Наталя Заболотна, нова Постанова врегульовує процедуру усиновлення та влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться за кордоном, саме в українські сім’ї та дитячі будинки сімейного типу під час воєнного стану.

Завдяки ухваленим змінам, українські громадяни-кандидати в усиновлювачі зможуть знайомитися з дітьми онлайн.

Крім того, врегульовано питання усиновлення в одну сім’ю братів і сестер, які були роз’єднані під час евакуації за межі України.

За словами посадовиці, також є ще одна важлива зміна.

Нещодавно під час виїзного засідання Міжфракційного депутатського об‘єднання «ВПО України» на Вінниччині, Начальник ОВА Сергій Борзов ініціював зміни до постанови КМУ від 05.04.2017 № 268. На той час вона регламентувала порядок надання статусу «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» лише дітям Донецької та Луганської областей.

«Відтепер такий статус зможуть отримати всі діти, які внаслідок воєнних дій, отримали поранення, контузію, каліцтво, зазнали фізичного, сексуального чи психологічного насильства. Дякую Уряду за ухвалення важливих постанов, які забезпечують захист прав дітей України!» – резюмувала Наталя Заболотна.

Детальніше читайте за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/268-2017-%D0%BF#n8 

Залишити відповідь