У медзакладах Вінниччини продовжують розвивати телемедичні послуги

У медзакладах Вінниччини продовжують розвивати телемедичні послуги

Під час засідання комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна розповіла про особливості роботи телемедицини у медичних закладах області.

З 1 квітня 2023 року на базі кол-центру Подільського регіонального онкоцентру запроваджено дистанційне консультування пацієнтів. Тут можна отримати інформацію щодо ускладнень хіміотерапевтичного лікування, особливостей ведення пацієнтів з онкопатологією та узгодити план обстеження з лікарем-онкологом.   

«Загалом, телемедицина – це комплекс різних заходів. COVID-19 та війна значно вплинули на її розвиток, тому що наші лікарі стали все більше консультувати пацієнтів в режимі онлайн. Станом на сьогодні 117 комунальних медзакладів Вінниччини надають медичну допомогу з урахуванням електронного документообігу і телемедичної системи», – зауважила Ольга Задорожна.

Зокрема, зазначені послуги застосовують медики «швидкої». На базі Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює консультативний телеметричний центр. За електрокардіограмами лікарі дистанційно спілкуються з пацієнтами щодо можливих розладів серцево-судинної системи. У 2022 році вони здійснили 16 168 консультувань, а у першому кварталі цього року – 4 620.

В обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова працює кабінет планового телемедичного консультування. З початку цього року лікарі-комбустіологи разом з колегами із різних міст України провели близько 20 консультацій  за допомогою апарату «Теледок».  Минулого року розпочались роботи в режимі онлайн з лікарями університетської клініки Пенсильванії (США) з питань ендоскопії та травматології. Уже провели 110 таких консультацій.

Як зазначила директор профільного департаменту, телемедицина використовується й в інших медичних закладах Вінниччини.

Залишити відповідь