Не зривайте першоцвіти! Екологи вкотре нагадують про збереження вразливих та рідкісних видів рослин

Не зривайте першоцвіти! Екологи вкотре нагадують про збереження вразливих та рідкісних видів рослин

Українська природа також є жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт.

Проте, попри масштабну руйнацію внаслідок війни, іноді громадяни й самі стають учасниками знищення флори.

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – первоцвітами. Масовий збір та продаж яких призводить до послаблення, а іноді й до повного пригнічення насіннєвого поновлення червонокнижних рослин.

На території Вінницької області найбільш вразливими видами первоцвітів є підсніжник білосніжний та цибуля ведмежа (черемша), торгівля якими набуває масового характеру.

З метою організації заходів охорони ранньоквітучих рослин, Державна екологічна інспекція у Вінницькій області нагадує про відповідальність за порушення вимог природоохоронного законодавства:

– статтею 90 КУпАП передбачено покарання для збирачів червонокнижних

рослин від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого;

– статтею 88-1 КУпАП за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень;

– за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).

– за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення. Наприклад, у межах нашої області :

– черемша (цибуля ведмежа) – 31 гривня (без коріння);

– підсніжники – від 31 гривні (без коріння);

– сон-трава – 31 гривня (без коріння).

Джерело: Державна екологічна інспекція у Вінницькій області

Залишити відповідь