На Вінниччині є що подивитись і чому повчитись, ваш досвід потрібно розповсюдити на інші області, – Сергій Шкарлет

На Вінниччині є що подивитись і чому повчитись, ваш досвід потрібно розповсюдити на інші області, – Сергій Шкарлет

Сьогодні, 14 грудня, на Вінниччині з робочою поїздкою перебуває Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

За участі Міністра відбулась нарада з Начальником ОВА Сергієм Борзовим та його заступниками, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, директором Департаменту гуманітарної політики  ОВА, керівниками ДСНС і Нацполіції області, де було обговорено ряд важливих питань щодо організації  роботи закладів освіти в умовах воєнного стану.

«Одразу ж скажу: я не з інспекційною поїздкою,- зазначив Сергій Шкарлет.-  На Вінниччині дійсно є що подивитись і чому повчитись. Ваш досвід потрібно розповсюдити на інші області. Хочу подякувати Начальнику ОВА Сергію Борзову за зразкову організацію роботи освітньої галузі Вінниччини, враховуючи інтереси внутрішньо переміщених осіб та вчителів з числа ВПО».

Сергій Шкарлет особливо відзначив позитивний досвід Вінниччини в організації безпечного освітнього процесу: «В цілому  80% закладів освіти області обладнані укриттями,- це набагато більша цифра, ніж сьогодні в середньому по державі (69-70%).

Міністр  також зазначив, що п’ять  потужних закладів вищої освіти, релокованих на Вінниччину, забезпечені необхідними умовами для навчання, що дає можливість студентам і курсантам навіть під час  війни здобути освіту і вийти повноцінними фахівцями.

«Ви також показуєте приклад, як можна налагодити  навчання дітей у Польщі, коли вахтовим методом українські вчителі навчали евакуйованих дітей за нашою українською програмою. Це дуже цікавий досвід, адже ми собі ставимо за мету повернути цих дітей в Україну, разом з ними відбудовувати нашу державу»,- зауважив Сергій Шкарлет.

Міністр освіти і науки України особливо подякував керівництву області  за ініціативу організації Пунктів Незламності в садочках і школах: «Іде зима, тож необхідно звернути увагу й на  заклади профтехосвіти, коледжі, адже в університетах це зробити простіше. Освіта може і повинна бути важливим інструментом допомоги державі у виконанні тих завдань, які сьогодні ставить Президент»,- додав  урядовець.

Начальник ОВА Сергій Борзов підкреслив, що освітня галузь області, як і всі інші, змушена працювати в умовах викликів воєнного стану, суттєво змінивши підходи до освітнього процесу з урахуванням безпекового компоненту. «Спільними зусиллями обласної військової адміністрації, органів місцевого самоврядування, Нацполіції та ДСНС ми працюємо над тим, що наші діти і молодь мали можливість навчатися, досліджувати, відкривати, творити під синьо-жовтим стягом в демократичній державі. З червня по вересень 2022 року, підтримавши ініціативу щодо повернення дітей до закладів освіти спільно з органами місцевого самоврядування, ми провели значну роботу щодо облаштування укриттів у закладах освіти», – зазначив очільник області.

Сергій Борзов також додав, що наразі в усіх громадах регіону забезпечено функціонування освітніх закладів. Для організації освітнього процесу використовують гнучкий підхід (очно, дистанційно, у змішаному форматі) з урахуванням побажань батьків та обставин воєнного часу. В області створені всі умови, аби діти з числа внутрішньо переміщених осіб мали також доступ до освіти.

«Наша область, як і вся Україна, потерпає від обстрілів по енергетичній інфраструктурі. Небезпека ще зберігається. Це вносить в суттєві корективи в роботу закладів освіти. Ми продовжуємо злагоджено працювати і з органами місцевого самоврядування, і з ДСНС та поліцією для подальшого забезпечення освітнього процесу», – підкреслив Сергій Борзов.

Керівник Нацполіції області Іван Іщенко нагадав, що Вінниччина – перший регіон, де поліцейські є в кожній громаді. Одне із головних їх завдань – робота в школах та дошкільних навчальних закладах. Вони там проводять навчання правовій грамотності, відслідковують, щоб не було потенційних правопорушників, постійно співпрацюють разом з територіальними громадами  та органами виконавчої влади.

Про роботу навчальних закладах міста Вінниці  з урахуванням норм безпеки, поінформував під час зустрічі Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, було придбано 65 генераторів, які встановлені в школах та дитячих садочках.

Загалом, у  30 школах Вінниці облаштовано  Пункти Незламності. 14 з них можуть стати місцями для приготування їжі у випадку надзвичайних ситуацій.

Освітяни Вінниччини, попри труднощі воєнного стану, у співпраці з владою чітко виконують свою щоденну кропітку роботу.

Перемога  здобувається і  на освітній ниві також –  саме тут гартується майбутнє вільної України!

Залишити відповідь