Я вдячний усім освітянам Вінниччини за ту незламність і дух, який дозволяє навіть під час воєнного стану вірити в те, що у наших дітей буде гідне майбутнє, – Сергій Шкарлет

Я вдячний усім освітянам Вінниччини за ту незламність і дух, який дозволяє навіть під час воєнного стану вірити в те, що у наших дітей буде гідне майбутнє, – Сергій Шкарлет

14 грудня у рамках робочої поїздки до Вінницької області Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет оглянув укриття і Пункти Незламності, які працюють на базі місцевих закладів освіти.

Урядовець ознайомився з роботою і поспілкувався з колективами та учнями навчальних закладів про основні виклики в освітньому просторі в умовах воєнного стану. Зокрема, Міністрові розповіли про організацію дистанційного навчання із залученням нових технічних інструментів і програм, які роблять навчальний процес більш цікавим та насиченим.

За підсумками робочої поїздки відбувся брифінг, під час якого Сергій Шкарлет подякував керівництву області та міста за зразкову організацію освітнього процесу. На сьогодні 75% шкіл, садочків, закладів професійної освіти та ВНЗ працюють у змішаному або очному форматі. Це один із найвищих показників по Україні загалом. Додатково Міністр підкреслив, що 158 викладачів з числа ВПО працевлаштовані в закладах освіти Вінниччини.

«Діти мають соціалізацію і можливість бути під опікою професійних педагогів, працівників ДСНС та поліцейських. Сьогодні вони показали, як облаштовані укриття. Це велика командна робота, яку під час воєнного стану, на жаль, ми вимушені практикувати», – наголосив урядовець.

За словами Сергія Шкарлета, Вінницька область є лідером по впровадженню класів безпеки. Це велика системна робота Нацполіції, ДСНС та Міністерства освіти й науки України.

«Я дякую всім освітянам Вінниччини за ту незламність і дух, який дозволяє навіть під час воєнного стану вірити в те, що  у наших дітей буде гідне майбутнє», – резюмував Міністр освіти і науки України.

Про підготовку укриттів розповіла Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна: «З усіма громадами Вінницької області робота почалась ще влітку. Завдяки спільній роботі центральної та місцевої влади  були врегульовані нормативні питання, тож загалом на сьогодні ми маємо один із найвищих показників в Україні – 80% наявності укриттів в закладах освіти. На 63% забезпечені укриттями дошкільні заклади, на 80% – заклади загальної середньої освіти, а найкращий відсоток мають заклади професійної та професійно-технічної освіти – майже 96%, такі ж показники у вишах».

У свою чергу, Вінницький міський голова Сергій Моргунов додав, що процес облаштування укриттів у закладах дошкільної та середньої освіти практично завершений: «Станом на сьогодні залишилось 29 закладів, які до кінця року потребують проведення вентиляції. Решта питань – закрито», – прокоментував міський голова.

Завдяки Збройним Силам України наші діти можуть навчатись, а вчителі навчати, що є найвищою цінністю нашого майбутнього.

Працюємо далі заради спільної перемоги!

Залишити відповідь