ULEAD допомагає фінансистам Війтівецької громади ефективно пройти бюджетний процес

ULEAD допомагає фінансистам Війтівецької громади ефективно пройти бюджетний процес

Ефективна робота фінансистів Війтівецької громади дозволила швидко пройти складні етапи бюджетного процесу — формування бюджетних запитів від розпорядників коштів та обговорення проєкту бюджету 2023.

Про це розповіла Інна Бонсевич, начальниця фінансового відділу Війтівецької сільської ради, яка пройшла комплексний навчальний курс «Кроки для фінансистів 2023»

“Навчання дозволило нам знайти відповіді на всі питання. Ми розглядали кожен етап бюджетного процесу і розбирали кожну проблему, яка виникає у роботі. Експерти допомагали нам підібрати правильні рішення. В роботі це дуже корисні знання. Дуже добре, що є команда Вінницького регіонального офісу U-LEAD, яка оперативно нам допомагає”, – каже Інна Бонсевич.

Пані Інна розповіла, що складним був процес запровадження Громадського бюджету, але користуючись досвідом інших колег та порадами експертів U-LEAD в громаді цю практику реалізували.

“Попри складнощі та обмеження через вторгнення ми отримали декілька проєктів, які наступного року реалізуємо в селах громади”, – розповіла Інна Бонсевич.

В цьому році в громаді відібрали три проєкти “Теплий клуб”, освітлення вулиці в селі Качанівка та будівництва зупинки в селі Дібрівка. Всі проєкти планується профінансувати у 2023 році.

Бюджетний процес та громадське бюджетування – це важливі напрямки, до яких необхідно залучати жителів громади, каже Віталій Швець, керівник регіонального офісу U-LEAD в Вінницькій області.

“Відкритість бюджетного процесу формує довіру суспільства до влади. У Війтівцях активна команда, і приємно, що кожного разу на навчаннях вони намагаються залучати нових фахівців, розпорядників коштів, і це допомагає роз’яснити важливість відкритості громади у питаннях бюджету”, – розповідає Віталій Швець.

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Залишити відповідь