ЄС надасть до 25 млн євро у вигляді грантів на відбудову пошкоджених будинків

ЄС надасть до 25 млн євро у вигляді грантів на відбудову пошкоджених будинків

Нова угода між IFC та Фондом енергоефективності України передбачає виділення ЄС до 25 мільйонів євро у вигляді грантів, що надаватимуться об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на ремонт пошкоджених війною житлових будинків. Ця ініціатива підтримає українські сім’ї в умовах воєнного часу і зміцнить витривалість житлового сектору України.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

За даними Міністерства розвитку громад та територій України, за період від 24 лютого війна в Україні завдала значних руйнувань або знищила домівки 2,4 мільйона українців. Згідно з оцінками Київської школи економіки, загальний обсяг пошкоджень у житловому секторі становить близько 136.000 будівель або 40 відсотків від загального житлового фонду, включаючи майже 16.000 багатоквартирних будинків. На жаль, щоб відбудувати сектор, коштів ні державного ні приватного сектору наразі не вистачає.

IFC підтримуватиме Програму відновлення Фонду енергоефективності, надаючи ОСББ у різних містах України гранти ЄС на покриття витрат на ремонт багатоквартирних будинків, що не зазнали структурних пошкоджень. Зазначена програма покриватиме, серед іншого, заміну віконних та дверних блоків, ремонт дахів та стін. IFC також допомагатиме Фонду в формуванні портфеля реконструкційних проектів, а також супроводжуватиме процес подання заявок.

Пілотна фаза проекту на суму 5 мільйонів євро розгортається в Києві, Житомирі, Сумах та Чернігові, великих містах північної та центральної України, які зазнали частіших атак протягом останніх двох місяців.

«Програма, яку розпочинає Фонд енергоефективності, надає життєво важливу підтримку ОСББ, щоб допомогти їм відновити будинки, пошкоджені в ході збройної агресії Росії, – сказав директор державної установи Фонд енергоефективності України Єгор Фаренюк. – Це вагома підтримка для багатьох потерпілих під час війни українців, оскільки програма покриває 100 відсотків вартості всіх будівельних матеріалів та робіт. Ми вдячні нашим партнерам – ЄС та IFC — за небайдужість та щиру підтримку, і сподіваємося на продовження нашої плідної співпраці в цьому напрямку».

«Робота над відновленням України не може і не повинна зупинятися навіть попри значні руйнування в країні, – заявила регіональний директор IFC у Європі Рана Карадшех. – Ми вдячні ЄС за їх постійну допомогу, яка дає нам можливість надавати Україні критично важливу підтримку в ці складні часи. Ми і надалі підтримуватимемо українців та їхні зусилля з відновлення житлового та інших секторів економіки, зруйнованих війною».

«ЄС не залишить Україну, поки вона бореться з російською агресією, та продовжуватиме підтримувати її народ. Ми раді об’єднати зусилля з нашими надійними партнерами – Українським фондом енергоефективності та IFC, щоб допомогти відновити будинки українців, зруйновані Росією», – сказала заступник генерального директора Генерального директорату з питань політики добросусідства та переговорів про розширення, керівник Групи підтримки України в Європейській Комісії Катаріна Матернова.

Починаючи з жовтня 2019 року, оригінальна програма «Розвиток Фонду енергоефективності України», що реалізується IFC у партнерстві з ЄС, спрямувала близько 17 мільйонів доларів США у вигляді грантів на виконання енергоефективних ремонтів у 228 житлових будинках в Україні, при цьому у 108 будинках реновація вже завершена, а 120 проектів продовжують проводити енергоефективну модернізацію будинків.

Залишити відповідь