14 листопада – Всесвітній День боротьби з діабетом

14 листопада – Всесвітній День боротьби з діабетом

Цього року він проходить під гаслом:  «Доступ до медичної допомоги».

Люди з діабетом потребують постійного догляду та підтримки, щоб контролювати свій стан та уникнути ускладнень. Своєчасне діагностування та контроль діабету дозволяє попередити розвиток тяжких ускладнень, викликаних цим захворюванням, про це наголошують у Вінницькому обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центрі.

У Вінницькій області на цукровий діабет страждає 50 241 людина, це 3,2% населення Вінниччини. Як зазначають лікарі, за останні місяці кількість пацієнтів значно зросла.

«Хочу зауважити, що ця статистика є недостовірна, оскільки на одного виявленого пацієнта з цукровим діабетом припадає двоє не виявлених. Діабет – нестримно зростаюча епідемія, але зміна способу життя може запобігти катастрофі. Потрібно займатися профілактикою хвороби – це правильне харчування, слідкування за своєю вагою, заняття спортом і звісно ж потрібно слідкувати за рівнем цукру в крові. А при перших ознаках хвороби звертайтеся до лікаря!», – наголошує ендокринолог Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Роман Поляк.

Як вчасно діагностувати хворобу?

  • Звернутися до свого сімейного лікаря.
  • Виміряти цукор в крові.
  • Отримати електронне направлення до ендокринолога.

Фахівці обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центрі не тільки лікують захворювання пов’язані з ендокринною системою, а й навчають як жити з цими хворобами. На базі закладу працює Тренінговий центр. У ньому навчають пацієнтів, членів їх сімей, студентів медичних закладів, лікарів та медичних сестер, громадських організацій, які опікуються проблемами ендокринології, як займатися профілактикою ендокринних хвороб та надавати першу невідкладну допомогу хворим на цукровий діабет.

Звернутися за консультацією до фахівців Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру можна за телефонами інформаційного центру: 0432-65-60-95, 068-309-19-40.

Залишити відповідь