Нас чекає складна зима. Треба пройти цей сезон підготовленими, – Сергій Борзов

Нас чекає складна зима. Треба пройти цей сезон підготовленими, – Сергій Борзов

На Вінниччині, за участю Начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова, відбулись спільні штабні навчання з відпрацювання взаємодії та готовності відповідних підрозділів до реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2022/2023 років.

Керівники  дорожних служб області, патрульної поліції, ГУ ДСНС, екстренної медичної допомоги, керівники районних військових адміністрацій зосередили зусилля на узгодженні відповідного алгоритму співпраці в умовах воєнного стану. Особливу увагу приділили питанням організації заходів з протидії загрозам та реагуванню на надзвичайні ситуації, пов’язані з  порушенням транспортного сполучення та ліквідації  їх наслідків.

До штабних навчань також долучились представники новоствореного підрозділу – військової служби правопорядку, утвореної в умовах воєнного стану.

«Сьогодні ми маємо змогу оцінити рівень підготовки підрозділів до ускладнення погодних умов та, відповідно до цього, до змін режиму руху транспорту»,- зауважив  на початку зустрічі Сергій Борзов.

Варто зазначити, що на час дії правового режиму воєнного стану, Кабінетом Міністрів  України на обласні військові адміністрації  покладено зобов’язання забезпечити безперебійне функціонування дорожнього господарства та транспортної інфраструктури регіонів. Тож утримання належного експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, безпеки дорожнього руху на дорожній мережі області є надзвичайно важливим у період ускладнення погодних умов, характерних для зимового часу.

У ході навчань, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Явдощак зазначив, що на сьогодні Облавтодор  на 100% технічно забезпечений: «380 одиниць дорожньої техніки готові до роботи. Для забезпечення доріг державного значення вже заготовлено посипковий матеріал, якого має вистачити на місяць роботи. Є повна взаємодія  підрозділу з Нацполіцією і ДСНС. За домовленістю, при ускладненні погодних умов, рятувальники надаватимуть Облавтодору тягачі для обслуговування складних ділянок доріг, де можуть утворюватись перемети».

Щодо місцевих автошляхів, то необхідно зазначити, що мережа доріг загального користування місцевого значення у Вінницькій області є однією із найбільших в Україні і становить 7,5 тис. км. Директор ДП «Служба автомобільних доріг у Вінницькій області» Юрій Горобчук підкреслив, що у зв’язку з воєнним станом і агресією рф, на область очікує складна зима. 
Окрім цього, керівник  СМАД додав, що станом на сьогодні заключено договір співпраці з Укравтодором та з декількома місцевими громадами по залученню співфінансування для проходження зимового періоду. Однак, громадам варто взяти до уваги розгалуженість мережі і з розумінням ставитись до будь-яких затримок з прибиранням снігу при сильних снігопадах.
Про забезпеченість медикаментами, підготовку медперсоналу області та технічного обладнання до надзвичайних ситуацій під час  проходження осінньо-зимового періоду інформував директор Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза.
На Вінниччині створено оперативний штаб із вирішення наслідків ДТП і надзвичайних ситуацій, а також оновлено порядок оповіщення всіх служб.
Так, за словами директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОВА Богдана Зубчика, підрозділ тісно співпрацює з усіма службами цивільного захисту Вінницької області, а інформація від всіх служб цивільного захисту регіону надходить до оперативного чергового Департаменту цілодобово.
Підсумовуючи якісну взаємодію підрозділів під час штабних навчань, Начальник ОВА Сергій Борзов підкреслив: «При складних погодних умовах можливе залучення 5 підрядних організацій для розчистки автошляхів. На дорогах області облаштували 20 пунктів відстою для автотранспорту, частина з них – поруч з АЗС. Нас чекає складна зима. Треба пройти цей сезон підготовленими».

Залишити відповідь