У Тростянецькій громаді запрацює «Вихователь безпеки»

Пілотний проєкт «Вихователь безпеки» стартував в Україні з 11 листопада 2021 року.  Першою до його реалізації долучилася Жмеринська територіальна громада.

Мета проєкту – створення безпечного освітнього середовища для дітей, удосконалення партнерства та комунікацій поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського самоврядування.

Вихователь безпеки – хто це?

Це цивільна особа, яка пройде відбір і навчання. Основними завданнями «вихователів безпеки» є виявлення і припинення правопорушень у межах навчального закладу, а також  участь у превентивних заходах і внесення пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища.

За словами Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної, створення безпечного дитячого середовища має бути як ніколи в пріоритеті як органів місцевого самоврядування, так і органів державної влади.

«Вихователь безпеки» навчатиме дітей та підлітків заходам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху, та навичкам безпечної життєдіяльності як під час навчання, так і в побуті.

Весь процес навчання дітей буде відбуватися у тісній співпраці з поліцейськими та рятувальниками. До організації проєкту долучилися 16 громад у п’яти областях. Уже підготовлено 17 спеціалістів, які пройшли 4-тижневе навчання у Національній академії внутрішніх справ, і працюють у 49 закладах освіти, – зазначає Наталя Заболотна.

Зауважимо, що проєкт «Вихователь безпеки» реалізовується за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством розвитку громад та територій України, освітнім омбудсменом України, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (UNICEF) та власне громадами.

Залишити відповідь