Медики Вінниччини проходять навчання в рамках співпраці МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я

Днями медики Вінницької міської клінічної лікарні швидкої допомоги та обласної клінічної лікарні ім. Пирогова пройшли навчальний курс «Масовий випадок у лікарні».

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, навчання проводяться за ініціативи World Health Organization (WHO) та Міністерства охорони здоров’я України. Інструктори Всеукраїнської ради реанімації з лікарями відпрацьовували три клінічні сценарії:

Простий сценарій, який можна використовувати у разі аварії з автобусом;

вибух бомби, або пожежі;

масової стрілянини. 

Під час навчання лікарям нагадали, як правильно діяти у випадку поступлення великої кількості постраждалих, який пацієнт є пріоритетним та як працює тріажна система на практиці. 

Щодня вороги завдають удари по Україні. Ми пам’ятаємо, як 14 липня вони здійснили терористичну атаку по Вінниці. Тоді до закладів Вінниччини було масове поступлення поранених.

“Наші медики впоралися. Саме тому такі навчання наразі вкрай необхідні. Все має бути відпрацьоване до автоматизму, починаючи від правильності та оперативності визначення сортувальної категорії пацієнта: червона, жовта, зелена чи чорна”, – зауважила директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна. 

Сьогодні проходить третій день навчання, курс проходять медики у Калинівці. Наша реальність сьогодні – маємо бути готові до будь-яких викликів.

Leave a Reply