На Вінниччині відбулось засідання регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД

Під час онлайн зустрічі директор обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру Олександр Служивий відзначив, що кількість захворювань на туберкульоз зростає. За шість місяців цього року виявили 319 випадків, серед внутрішньо переміщених осіб – 16.

“На зростання хворих на туберкульоз впливає кілька факторів, серед яких і війна, й пандемія COVID-19. Потрібно посилювати роботу у сільській місцевості. Наш заклад готовий надавати медичну допомогу усім хто її потребує”, – зауважив Олександр Служивий.

Директор Клінічного центру інфекційних хвороб Ігор Матковський ситуацію із захворюваннями на ВІЛ/СНІД називає стабільною. Під час зустрічі він відзначив, що зменшилася кількість пацієнтів у яких вперше діагностують хворобу. А з 2014 року на медичному обліку у їхньому закладі перебуває 138 ВПО.

“Хочу подякувати всім за підтримку галузі охорони здоров’я, і особливо Вінницькій військовій адміністрації. Цей рік ми працюємо в умовах війни, у нашій роботі багато чого змінилося. Однак, пріоритетом залишаються пацієнти і їхнє здоров’я. Будь-які хвороби важливо діагностувати на ранніх стадіях, це важливо. Що стосується роботи регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД, то сподіваюся цього року на конструктивну роботу і гарні результати”, – сказала директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Ольга Задорожна.

Залишити відповідь