На Вінниччині тривають моніторингові візити до лікувальних закладів

Днями директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна відвідала селищну лікарню та центр первинної медико-санітарної допомоги у с.Чернівці.

У рамках візиту медзакладам було передано вантаж з обласного медичного гуманітарного складу, включаючи мікроскоп для досліджень в лабораторії.

Наразі в лікарні розвивають напрямок надання паліативної допомоги. Спочатку відділення було розраховано на 15 пацієнтів. Віднедавна розгорнули ще додатково п’ять ліжок і є черга з таких пацієнтів.

У лікувальному закладі активно співпрацюють з благодійниками. Завдяки цьому заклад отримав функціональні ліжка та обладнання.

Наразі у громаді проживає близько 1000 внутрішньо переміщених осіб. Медики надають допомогу усім, хто її потребує. У закладі вже пролікували переселенців з Маріуполя, Миколаєва та Харкова. Крім цього, тут вакцинують всіх бажаючих від COVID-19, роблять це навіть без укладення декларацій із сімейним лікарем.

Місцева влада допомагає утримувати ФАПи, адже є віддалені села, де проживає до 200 людей і до них приїжджає фельдшер.

“Це невелика лікарня, але ми побачили, що у закладі докладають максимум зусиль для її функціонування. Тут облаштували укриття, яке вже перевірили представники ДСНС, тож наразі доопрацьовують зауваження. Важливо, що є співпраця з владою та благодійниками. Їхній пріоритетний напрямок – паліативна допомога, і вони його розвивають. Пацієнти є навіть з сусідніх громад. Так, є проблема з кадрами, оновленням обладнання, забезпечення ліжок киснем. Сподіваюся, що крок за крок вдасться вирішити ці питання”, – зауважила Ольга Задорожна.

Leave a Reply