Вінниччина разом з міжнародними партнерами продовжує створювати комфортні умови для евакуйованих осіб, які потребують постійного догляду

Представники іноземних дипломатичних місій, які з ознайомчим візитом перебували на Вінниччині, разом із Начальником  ОВА Сергієм Борзовим та його першим заступником Наталею Заболотною  відвідали обласний  пансіонат  для  осіб  з  інвалідністю  та  осіб похилого  віку, який на даний час прийняв найбільше евакуйованих людей, що потребують постійного догляду.

Саме сюди здійснювалась централізована евакуація  із закладів соціальної сфери тимчасово окупованих територій.

«Тут забезпечується догляд за людьми, які не можуть самі себе обслуговувати. Це особи, які були централізовано евакуйовані за розпорядженням Уряду або у співпраці з міжнародними організаціями,- зазначила Наталя Заболотна,-Варто враховувати, що заклади такого спрямування  в області були традиційно заповнені і до війни. Вільних місць замало, тому  перед нами постало завдання – знайти можливість створення додаткових місць, аби мати змогу прийняти евакуйованих людей».

Реконструкцію 5 поверху було проведено за рахунок коштів обласного бюджету (майже 3,5 млн.грн), коштів закладу (3,4 млн. грн.) та завдяки міжнародній організації «Лікарі без кордонів», яка надала фінансову підтримку в розмірі 45 тис. євро. Це дало можливість створити ще додаткових 40 комфортних місць для розміщення людей та встановити в пансіонаті сучасне устаткування.

Наразі заклад забезпечує прийом евакуйованих людей похилого віку та осіб з інвалідністю у співпраці з незалежною міжнародною медичною гуманітарною установою «Лікарі без кордонів».

Наталя Заболотна, в ході огляду, зауважила, що в області у резерві  є ще заклади аналогічного спрямування:«Це соціальні заклади, які можуть забезпечити догляд за такими людьми. Їм потрібна фінансова допомога для завершення ремонтних робіт, розпочатих ще до війни та  кошти на облаштування, яких зараз просто ніде взяти».

На початку воєнних дій, евакуйованих людей не було куди розселяти, тож місця їм знаходили у коридорах закладів та пристосованих приміщеннях. Але ж війна триває вже довгі місяці і не може бути ситуації, щоб люди, які потребують постійного догляду, знаходились у коридорі. Тож умови, які були створені, завдяки співпраці  з міжнародними організаціями в обласному пансіонаті  для  осіб  з  інвалідністю  та  осіб похилого  віку, мають бути забезпечені і в інших установах подібного спрямування.

Користуючись нагодою, керівники області подякували за допомогу міжнародним партнерам, зокрема, представникам незалежної міжнародної медичної гуманітарної установою «Лікарі без кордонів» та  висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Залишити відповідь