Вдячний нашим партнерам, які розуміють: тільки російськими втратами – військовими, політичними, економічними, можна наблизити повернення безпеки для України та всієї Європи, – Сергій Борзов

Сьогодні, 11 серпня, з ознайомчим візитом Вінниччину відвідали  представники іноземних дипломатичних місій. В офіційній зустрічі взяли участь  керівництво обласної військової адміністрації, обласної Ради та м.Вінниці.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов разом зі своїм першим заступником Наталею Заболотною та заступником Андрієм Кавунцем, а також голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов охарактеризували загальну ситуацію, яка склалась в регіоні. Високим гостям презентували систему роботи із внутрішньо переміщеними особами, організацію діяльності обласного гуманітарного штабу та обліку потреб ВПО, а також обговорили результати і перспективи співпраці  з  міжнародними  гуманітарними  організаціями.

Звертаючись до керівників дипломатичних представництв та особисто до Генерального секретаря Представництва ГУАМ в Україні Алтая Ефендієва Сергій Борзов щиро подякував за підтримку: «Дякую вам за цей візит, незважаючи на напружену ситуацію. Дозвольте також подякувати у ваших особах урядам ваших країн за тверду й послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за надану допомогу для тисяч українських переселенців».

Алтай Ефендієв зазначив у відповідь, що має за честь висловити підтримку народові України, який переживає важкий час боротьби, відстоюючи свою свободу і незалежність. «Ми схиляємо голови перед вашою мужністю, стійкістю і незламністю, перед хоробрістю і героїзмом ЗСУ. Ми знаємо, що це – боротьба світла з темрявою, добра зі злом. Ми будемо робити все, аби перемогти разом!»  – підкреслив дипломат.

Свою підтримку також висловили: керівник групи гуманітарної програми Посольства Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні Саскіа Голдман, Старший радник з гуманітарних питань Посольства Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні Рейчел Кеслер, представники посольств та дипломатичних місій з Іспанії, Туреччини, Грузії, Китаю, Норвегії, Молдови.

Свою чергою, від керівництва Вінницької області, Вячеслав Соколовий зазначив, що російська агресія змінила життя не лише жителів України, але й тих країн, з яких прибули сьогодні дипломати на Вінниччину, назвавши дії російської федерації тероризмом і нічим іншим. «Без підтримки світового співтовариства, усього цивілізованого суспільства, Україні було бдуже важко протистояти ворогові»,- зазначив він.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив як важливо, що з перших днів війни демократичний світ став на захист України: «Ми одразу ж відчули підтримку від інших країн, починаючи зі Сполучених Штатів Америки і закінчуючи Японією. Також дякуємо країнам Євросоюзу та Великій Британії за дієву допомогу для Вінниці та області, для України загалом».

В ході зустрічі Начальник ОВА Сергій Борзов підкреслив, що росія веде відкритий терор проти мирних українських регіонів:«Вже було завдано19 ракетних ударів по Вінниччині, випущено 24 ракети.Це лише те, що фігурує у кримінальних провадженнях після 24 лютого 2022 року»,- зауважив Сергій Борзов.

6 березня був авіаудар по аеропорту «Вінниця»,тоді загинуло 10 людей. Після цього було нанесено низку ракетних ударів по об’єктах інфраструктури області. 14 липня три крилаті ракети Калібр прилетіли на одну із багатолюдних площ у Вінниці, забравши 28 життів. Цього дня троє дітей загинули на місці. Серед них – сонячна дівчинка Ліза, якій було 4 роки,7-річний Максим разом з мамою та 8-річний Кирило з Херсону, який згорів в автомобілі на парковці, куди впала ракета. Площа має символічну назву – площа Перемоги.

Вінницька область прийняла найбільшу кількість переселенців – 181 тисячу українців.На 10% збільшилась кількість жителів краю.

 «Ми маємо допомагати їм почати нове життя тут,адже дехто втратив все – дім, роботу, рідних..Значно збільшилось навантаження на медичну і соціальну служби Вінниччини.Але найперше завдання нашої аграрної області-прогодувати не лише вінничан, а всю Україну, ще й Європу. Торік Вінниччина била рекорди – у 2021 році посіла перше місце за обсягом аграрного виробництва. Цьогорічний врожай – це величезний фронт робіт. Сьогодні йдуть переможні жнива»,- зазначив Сергій Борзов.

Загалом, зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері діалогу.

Сергій Борзов підкреслив: «Я, як і кожен українець, вдячний усім  нашим партнерам, які розуміють: тільки російськими втратами – військовими, політичними, економічними – можна наблизити повернення безпеки для України та всієї Європи».

На завершення зустрічі Начальник ОВА ще раз подякував присутнім дипломатам, урядам і жителям країн,звідки вони прибули на Вінниччину, за підтримку українців, особливо вимушено переміщених осіб, жінок і дітей.

«Вдячний вам за теплий прийом і допомогу їм. Разом до Перемоги!»,- підсумував Сергій Борзов.

Залишити відповідь