У Комітеті з питань економічного розвитку переконані, що український бізнес зможе швидко адаптуватись до міжнародних ринків у нелегких умовах сьогодення

Днями, як повідомляє Міністерство економіки України, відбулось П’яте засідання Діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості.

Захід відбувся в онлайн-режимі під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки Юлія Свириденко та заступниці Генерального директора Генерального директорату “Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства” (DG GROW) Європейської Комісії Мейв Руте. У ньому взяли участь представники Мінекономіки, Держгеонадр, МЗС, СКМУ, Представництва України при ЄС, бізнес-асоціацій та підприємств України, а також Генерального директорату “Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства” (DG GROW) Європейської Комісії, Генерального директорату “Сусідство та переговори щодо розширення ЄС” (DG NEAR) Європейської Комісії, Генерального директорату “Торгівля” (DG TRADE) Європейської Комісії, ЄБА, МТЦ, інших інституцій та компаній ЄС, незалежні експерти.

Українська сторона у ході засідання представила позицію щодо стану української промисловості в сучасних умовах широкомасштабної військової агресії з боку РФ та ознайомила Сторону ЄС з результатами реалізації програми релокації вітчизняних підприємств.

Учасники засідання обговорили подальшу діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості, у тому числі, можливості спільних кроків за сприяння ЄК. Зокрема, Україна прагне до більшої промислової кооперації, тобто, більшої кількості проектів, замовлень, інвестицій та готовності ЄС підтримати відновлення країни. В той же час український бізнес може стати серйозним партнером для європейських компаній завдяки збереженню значного наукового потенціалу для забезпечення розвитку високотехнологічних виробництв із високою часткою доданої вартості.

За результатами зустрічі сторони визначили напрямок подальшої співпраці у зазначених питаннях, зокрема, її результати будуть враховані під час наступного Шостого засідання Промдіалогу.

У Комітеті з питань економічного розвитку вітають проведення зазначених заходів та переконані, що за сприяння Європейської Комісії український бізнес зможе швидше адаптуватись до міжнародних ринків у нелегких умовах сьогодення.

Leave a Reply