На Вінниччині підписано Меморандум про співробітництво між Департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА та ГО «Українська медична місія». В рамках проєкту надається медична допомога мешканкам Вінницької області та жінкам з числа ВПО.
Про графік прийому фахівцями на місцях інформують мешканців сімейні лікарі територіальних громад області.
Від початку травня, коли стартував проєкт, спеціалісти обласного Центру планування сім’ї вже прийняли пацієнтів у Козятинській, Липовецькій та Літинській громадах.
Лікарі проводять:
-Комплексний акушерсько-гінекологічний огляд;
-Цитологічні дослідження;
-Ультразвукове дослідження органів малого таза;
-Консультують щодо засобів контрацепції та особливостей перебігу вагітності тощо.
«У команді нас працює троє – я, як лікар акушер-гінеколог, ще один лікар-терапевт та акушерка. За час роботи кожен із нас уже обстежив близько 300 осіб. Акцент роботи на тимчасово переселених осіб, однак консультуємо і місцевих жителів які приходять на огляд. Якщо під час обстеження виявлено якусь патологію пацієнтів відправляємо за маршрутом пацієнта до спеціалізованих закладів. Завдяки проєкту ми маємо чітку координаційну роботу з сімейними лікарями та фахівцями на місцях, і з соціальними службами», – відзначила завідувачка обласним Центром планування сім’ї Тетяна Постоловська.
Як зауважив керівник проекту ГО «Українська медична місія» фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Дмитро Вернигор, проєкт стартував на Сході України ще у 2017 році. Лікарі працювали на лінії розмежування, адже фонд ООН надав спеціалізований автомобіль з усім необхідним обладнанням для обстеження пацієнтів.
Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА чітко скоординував роботу із місцевими фахівцями. Дмитро Вернигор зауважив: «Проект розрахований на 10 місяців. Ми тісно співпрацюємо з Департаментом: бригада їздить по області за графіком. У Літині ми побачили на скільки важливий цей проєкт. Пацієнти стоять у черзі до спеціалістів на обстеження, адже не кожен із них може поїхати до обласної лікарні».