На Вінниччині триває співпраця з УВКБ ООН з метою надання підтримки вимушеним переселенцям

На Вінниччині триває співпраця з УВКБ ООН з метою надання підтримки вимушеним переселенцям

Днями Перший заступник Голови обласної військової адміністрації Наталя Заболотна провела зустріч із представницею Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Aнн Кароліною Ліндхольм Білінг та учасниками делегації.

«З УВКБ ООН ми працюємо майже від самого початку повномасштабного вторгнення. Вони одні з перших прийшли на допомогу. – зауважила Наталя Заболотна. – За цей час вдалося зробити чимало. Зокрема, в рамках співпраці з Вінницькою обласною військовою адміністрацією, агенція надала велику кількість гуманітарної допомоги для 10 громад області: Барської. Вендичанської, Гайсинської, Жмеринської, Калинівської, Козятинської, Ладижинської, Томашпільської, Тульчинської та Ямпільської».

Передавали те, що найбільше потрібно, а громади не були в змозі самі закупити. Це ковдри, кухонні набори, постільна білизна, матраци, подушки, спальні килимки, рушники та продукти харчування.

В області реалізовується програма підтримки ВПО за напрямом CASH (грошова виплата).

Здійснено реєстрацію понад 72 000 ВПО у закріплених за ними громадах Вінниччини. Більш ніж половина зареєстрованих уже отримала виплати.

Після верифікації інших зареєстрованих (за програмами МОМ, ВПП) кошти отримають всі інші ВПО, які уже зареєстровані.

Під час зустрічі також обговорили нові напрямки роботи агенції в області та нові потреби. Першочерговим завданням виділили облаштування, ремонт та підтримку колективних центрів для поселення біженців.

Вони й досі прибувають, хоч і не в таких великих кількостях, як раніше. Будуть готувати для них приміщення, у якому можливо буде залишитися на довгий термін.

«Попереду багато роботи. Але у нас одна ціль та мета. Разом до Перемоги! Дякую за підтримку та розуміння», – зазначила Наталя Заболотна.

Leave a Reply