Нам треба прогодувати себе і світ. Голодні ігри – це не про вінницьких аграріїв, – Сергій Борзов під час наради з сільгоспвиробниками Вінниччини

Нам треба прогодувати себе і світ. Голодні ігри – це не про вінницьких аграріїв, – Сергій Борзов під час наради з сільгоспвиробниками Вінниччини

2 червня за спільної ініціативи Начальника ОВА Сергія Борзова та аграріїв Вінниччини  відбулась робоча нарада з питань проведення комплексу сільськогосподарських робіт в умовах воєнного стану. Захід відбувався  на базі підприємства «Олександрівське»,  що у  Тростянецькій селищній громаді.

У нараді взяли участь профільних заступник начальника ОВА Сергій Здітовецький, очільники районних військових адміністрацій, керівники сільгосппідприємств, керівники та фахівці тих управлінь і відомств області, до яких накопичилось чимало питань у аграріїв. Це  військовий комісаріат, казначейство, податкова служба та представники Ощадбанку, Приватбанку, Украгазбанку, Укрексімбанку.

Військова агресія російської федерації проти нашої держави внесла свої корективи в повноцінне функціонування всіх галузей економіки, в тому числі у сільськогосподарське виробництво.

На сьогодні Урядом напрацьовано низку механізмів для підтримки аграріїв в умовах воєнного стану задля продовольчої безпеки держави.

 «Минулого року ми з вами уже зустрічалися у цій залі. Тоді були жнива, а сьогодні розуміємо, наскільки важливе повноцінне закінчення посівної. Сьогодні я хочу почути вас, а також, щоб ви змогли почути владу. Знаю, що проблеми в галузі є. Звісно, на це є об’єктивні причини, тож будемо разом шукати вихід із ситуації. Я щиро дякую всім присутнім, зокрема, Вінницькій раді сільгоспвиробників, за підтримку. Адже аграрії перерахували Благодійному фонду «Подільська громада» 11 мільйонів гривень на потреби Збройних Сил України, територіальної оборони. Кошти пішли й на забезпечення переселенців товарами першої необхідності», – зауважив Сергій Борзов, звертаючись до присутніх.

Під час наради основним питанням порядку денного була координація роботи галузі в умовах воєнного стану.

«Коли військові захищають Україну, інші громадяни мають працювати. – зазначив очільник області. – Президент України Володимир Зеленський ще у лютому заявив про початок програми «економічного патріотизму», яка передбачає зниження податкового навантаження на бізнес. Українці мають працювати, вкладати гроші в економіку держави, зокрема, і для забезпечення фінансування армії. Так, на сьогодні є певні труднощі. Знаю про ціну на паливо і про його дефіцит, про проблеми експорту зерна – у вас не ті прибутки, які очікували. Але знаю, що Кабінет Міністрів України вніс зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Під час наради від імені аграріїв виступив очільник Вінницької ради сільгоспвиробників Василь Гелета, зазначивши: «За всі роки незалежності України, цьогорічна посівна в області була найважчою. Аграрії впоралися із завданням і маємо рухатись далі. У зв’язку із війною, в аграрній галузі накопичилося багато питань, які потребують негайного реагування та вирішення».

Значну увагу приділили таким питанням як: механізми бронювання працівників сільгосппідприємств, особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств в умовах воєнного стану, проведення посівної кампанії та кредитування сільгосппідприємств в умовах воєнного стану, включаючи державні гарантії.

Свої роз’яснення за напрямками надали в.о начальника ГУ Державної податкової служби у Вінницькій області Оксана Домерат. Зокрема, про те, що  24 лютого аграрії мали право не подавати декларації і не платити податки. Відповідно – «просідання» бюджету. «За 4 місяці цього року сільгоспвиробниками до Зведеного бюджету сплачено 946 млн.грн. – на 23,4% менше від надходжень минулого року. До Державного бюджету – 431,5 млн.грн., на 40% менше. Але тепер поновлена податкова реєстрація: до 31 липня потрібно сплатити податки і збори. Такі зміни 12 травня прийняла Верховна Рада. «Принаймні, це стосується вінницьких сільгоспвиробників, адже у нас немає активних бойових дій», – наголосила Оксана Домерат.

Були питання щодо бронювання працівників і вилучення техніки для ЗСУ.Детальні відповіді надав представник Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Дмитро Кифорук.

Із пропозицією виступив Павло Каленич – власник та директор агрофірми «Ольгопіль», який запропонував колегам скинутись по 100 гривень з кожного гектару. «За 150 мільйонів купимо потрібну техніку». Власне, таку ж пропозицію Павло Євгенович озвучував і на початку війни, але як він сказав, «скинулись ті, хто мав більше совісті».

Під час наради також розглянули альтернативні варіанти розвитку галузі АПК та продовжили обговорення, виїхавши на поля підприємства «Олександрівське».

Учасники засідання заслухали коментарі фахівців про технології заготівлі кормів та стан зернових і технічних культур.

Підбиваючи підсумки наради, Сергій Борзов зауважив: «Триває війна. Завтра буде уже 100 днів повномасштабного вторгнення рф. У кожного з вас до 24 лютого було зовсім інше життя, включаючи зовсім інші бізнес-плани. Сьогодні важливо підставити плече один одному, працювати на результат і долати виклики разом. Ми маємо згуртуватись і працювати. Попри виклики війни».

Залишити відповідь