Україна має отримати повний доступ до ринків G7 та ЄС до 2030 року – Свириденко

Україна має отримати повний доступ до ринків G7 та ЄС до 2030 року – Свириденко

Україна вважає членство в ЄС запорукою своєї безпеки, в тому числі економічної. Про це сказала перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Важливою є не лише військова, але й економічна допомога. Адже поки наша армія виграє битви, економіці необхідно виграти війну», – підкреслила вона.

Міністерка зазначила, що задля досягнення такої перемоги необхідно реалізувати план з трьох пунктів. Перший пункт – це повноправне членство України в Європейському Союзі як шлях до безпеки.

Другий пункт – це повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року.

«Ми сподіваємося, що уряди цих держав наслідуватимуть приклад Великобританії, ЄС та Канади, які скасували мита на наступні 12 місяців. А також на те, що ці ринки лишатимуться відкритими в довгостроковій перспективі», – поділилася планами перша віцепрем’єрка.

Крім того, є й завдання розвитку чотирьох ключових галузей: військово-промислового комплексу та аерокосмічної промисловості, металургії та машинобудування, сільського господарства та харчової промисловості, а також ІТ-індустрії.

«Ми відновимо наші заводи, зробимо їх екологічними та допоможемо глобальній сталеливарній промисловості досягти цілей по декарбонізації», – пообіцяла Свириденко, говорячи про металургію.

У царині сільського господарства Україна має амбітну мету – опинитися в ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Наша країна має значний потенціал і в ІТ-сфері. Відтак вона готова допомогти аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.

«Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага – безпечна і швидка логістика: не довше 72 годин до Західної Європи та ніч до Центральної і Східної Європи», – резюмувала представниця уряду.

Свириденко також проінформувала про свої зустрічі з міністром економіки Німеччини Робертом Хабеком, міністром промисловості і торгівлі Чехії Йозефом Сікелою, міністром інновацій Канади Франсуа-Філіпом Шампанєм, міністром економіки Бразилії Пауло Ґєдешем. Однією з тем перемовин була проблема розблокування українських портів.

Залишити відповідь