Вінниччина  готова  прийняти ще 18 тис. тимчасово переміщених осіб з областей, де ведуться воєнні дії та забезпечити їх усім необхідним для проживання

Вінниччина  готова  прийняти ще 18 тис. тимчасово переміщених осіб з областей, де ведуться воєнні дії та забезпечити їх усім необхідним для проживання

Про розміщення та забезпечення внутрішніх переселенців, навчання дітей з родин переміщених громадян, облік та розподіл гуманітарної допомоги, яка надходить в область, розповіла в радіоефірі «Суспільне Вінниця» Перший заступник Голови обласної військової адміністрації Наталя Заболотна.

Основні тези розмови:

На сьогоднішній день на постійному проживанні у Вінницькій області майже 72 тис. переміщених осіб. Умовна перша хвиля – це переселенці з Києва та Київської області, з Харкова, Миколаєва та їх околиць. Проте, останні кілька днів ми спостерігаємо другу хвилю переселенців: люди тікають від війни з Донецької і Луганської областей. Якщо зазвичай транзитом через Вінницьку область проходило близько 1000 осіб, то за минулу добу таких осіб було майже 2 000.Третину усіх переміщених осіб, які зареєстровані зараз в області, складають діти. Це 21 262 дитини.

В області нині є можливість долучити дітей шкільного віку до дистанційного навчання. Для цього хтось із батьків, опікунів або родичів мають звернутися  до найближчого по розташуванню закладу освіти із заявою. Можна подати заяву і онлайн. Вже понад 5 000 учнів з числа ВПО долучились до дистанційного навчання, перебуваючи на Вінниччині, адже дітям потрібні будуть документи про освіту.

Найбільше переселенців розміщаються у придорожніх містах, в  так званих «транзитних» районах вздовж трас. В області з перших днів війни цілодобово працює «гаряча лінія» Департаменту соціальної політики обласної військової адміністрації, яка допомагає розселяти людей у населених пунктах, найближчих до місця їх перебування. Відтак, Гайсинський і Тульчинський райони прийняли найбільше переселенців. Окрім обласного центру, тисячі біженців прихистили Тульчинська, Томашпільська, Барська, Бершадська, Ямпільська громади у кожній з яких сьогодні проживають близько 3-х тис. внутрішніх переселенців.

Разом з громадами області створено базу місць, де можна розташувати біженців. Тож на даний час Вінниччина може прийняти і розселити ще 18 000 громадян, які тікають від активних воєнний дій. Це, як правило, не лише гуртожитки і санаторії чи бази відпочинку, а й пристосовані – школи, дитячі садочки, будинки культури, спортивні заклади.

Завдяки діяльності Уряду України, запрацювала державна програма підтримки із блоку «Гроші. Житло. Бізнес», завдяки якій громадяни можуть отримати компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг, якщо розміщують у себе переселенців. Це  відшкодування складає 450 грн. на місяць на 1 особу. Щоб отримати компенсацію, необхідно звернутись у виконавчий комітет міськради, сільської або селищної рад, заповнити заяву для внесення до єдиного реєстру на отримання компенсації.

Щодо гуманітарних вантажів: вони надходять в область щодня від держав-партнерів та від громадян із різних країн Європи. Наразі адміністрування прийому, обліку та розподілу  гуманітарки здійснює Вінницька обласна військова адміністрація, для того щоб централізувати цей процес. Вона ж формує перелік потреб, який можна громадам і організаціям подати на онлайн ресурс, на  офіційну пошту ОВА.

Днями отримали для області мультифункціональні ліжка з Німеччини для комплектації медичних закладів, гуманітарний вантаж надійшов з Молдови, постійні наші партнери – Італія, Франція, Польща. Обласна військова адміністрація постійно формує вантажі для потреб військових частин  та переселених громадян як в нашій області так і за її межами та для регіонів, які постраждали від обстрілів рашистів. Постійно працюємо з Миколаївською, Харківською областями, днями відправили гуманітарні вантажі в Бучу та Димер. Усі вони доходять за призначенням.

Залишити відповідь