398 мільйонів гривень податків і зборів сплатили  державі минулого року держлісгоспи Вінниччини

398 мільйонів гривень податків і зборів сплатили державі минулого року держлісгоспи Вінниччини

За підсумками року, що минув, лісівники України досягли кращих показників за останнє тридцятиріччя. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

  • У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд. грн. податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році, – підкреслив Юрій Болоховець.

Виручка від реалізації продукції склала 22,7 млрд. грн. Це на 157% більше, ніж у 2020 році.

Чистий прибуток підприємств склав 921,5 млн. грн. Це на 461% більше, ніж у попередній рік. У 2021 році лісівники України висадили близько 240 млн. шт. деревних рослин.

Успішно працюють і лісівники Вінниччини. Начальник Вінницького ОУЛМГ Бондар А.О. зазначив, що за 2021 р. виручка від реалізації лісгоспами Вінниччини лісопродукції становить 893 млн. грн., а спрямовано на ведення лісового та мисливського господарства 779 млн. грн. власних коштів.

До Зведеного бюджету перераховано 318 млн. грн., в т.ч. до місцевого – 85 млн. грн. Всього державі перераховано 398 млн. грн. податків, зборів, в т. ч. єдиного соціального внеску – 80 млн. грн. Так що цифри говорять самі про себе. Лісівники Вінниччини працюють на сьогодення й майбутнє України.

Отримані кошти лісгоспи спрямовують на проведення лісокультурних заходів, відтворення лісів, охорону державного лісового та мисливського фонду, закупівлю відповідної техніки та обладнання, догляд за лісовими культурами, створення сучасних умов праці для лісівників. Здійснюють необхідні біотехнічні заходи, спрямовані на збільшення мисливської фауни.

За минулорічну весняну лісокультурну кампанію держлісгоспи Вінниччини створили 1046 га лісових насаджень. Проведено догляд за лісовими культурами на площі 11,9 тис. га.

Під час осінньої двомісячної всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» держлісгоспи області разом з вінничанами посадили 368 тис. шт. дерев.

Минулого року держлісгоспи виростили 9,6 млн. шт. стандартних сіянців лісоутворюючих та декоративних порід. Левову частку займає садивний матеріал основної лісоутворюючої породи подільських дібров: дуба звичайного – 5,7 млн. шт.

Вирощено 104,6 тис. шт. сіянців модрини європейської, 17,7 тис. шт. псевдотсуги Мензіса, 825 тис. шт. горіха чорного, 306, 5 тис. шт. клена, 87,5 тис. шт. липи, 142 тис. шт. груші, 9,8 тис. шт. береки лікарської.

Держлісгоспи Вінниччини вирощують садивний матеріал лісотвірних порід із закритою кореневою системою (ЗКС). Лідером у цьому напрямку є ДП «Вінницький лісгосп». Нинішнього року лісгоспи виростили загалом 266 тис. шт. садивного матеріалу лісотвірних порід із ЗКС.

Лісогосподарськими заходами проводиться поступова заміна малопродуктивних лісових насаджень на високопродуктивні з головною породою дубом звичайним. В умовах глобального потепління в якості супутніх порід активно вводяться до складу лісових культур більш посухостійкі породи: берека лікарська, горіх чорний, гікорі, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші. 

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь