Усі «ковідні» лікарні Вінниччини будуть забезпечені киснем у разі стрімкого зростання потреби, – Сергій Борзов

Усі «ковідні» лікарні Вінниччини будуть забезпечені киснем у разі стрімкого зростання потреби, – Сергій Борзов

Голова ОДА Сергій Борзов зазначив, що 21 медичний заклад області матиме 30 незалежних джерел кисню вже на 1 лютого поточного року.

«Лише у 2021 році Уряд виділив регіонам 1 млрд 654 млн грн. Зокрема, у другому півріччі минулого року закуплено 385 кисневих станцій для лікарень. Водночас у липні 2021 року функціонувало лише 50 кисневих станцій, на кінець року – вже 92. Також 118 кисневих станцій вже закуплені за кошти субвенції та наразі монтуються в лікарнях»,- зауважив очільник Вінниччини.

Окрім того, Медичні закупівлі України придбали 225 кисневих станцій для лікарень, які будуть приймати пацієнтів із COVID-19. Їх встановлення заплановано на січень-лютий цього року.

Сергій Борзов також зазначив, що на сьогодні в Україні є 23 ліцензованих виробники медичного кисню: « Наразі є підтвердження швидкого постачання кисню в лікарні у разі стрімкого зростання потреби. Для цього підприємства вже формують резерви кисню у сховищах.Чому важливо лікарні мати свою кисневу станцію або кріогенний циліндр? Це незалежність! Не потрібно шукати балони і думати про дозаправку киснем. Перевага кисневої станції у тому, вона виробляє кисень з навколишнього повітря»,- підкреслив очільник області.

Обладнання лікарень кисневими станціями дозволить підготуватися до наступних хвиль коронавірусу та забезпечить киснем реанімаційних пацієнтів і після епідемії.

На Вінниччині кисневі станції уже працюють у 8 лікарнях:

Могилів-Подільській ОЛІЛ;

Калинівській ЦРЛ;

Гайсинській ЦРЛ;

Ладижинській МЛ;

Центрі інфекційних хвороб;

Вінницькій МКЛ № 3;

Тростянецькій МЛ;

Хмільницькій МЛ.

Кріогенні циліндри використовують 8 закладів:

Барська МЛ;

Вінницькі багатопрофільна лікарня;

Вінницька МКЛ № 1;

обласна дитяча клінічна лікарня;

обласний фтизіопульмонологічний центр;

Центр інфекційних хвороб;

обласна дитяча інфекційна лікарня;

Вінницька міська клінічна лікарня № 3.

За 17 млн грн державної субвенції для 9 «ковідних» лікарень області закупили 4 кисневі станції та 5 кріогенних газифікаторів:

Барська МЛ;  

Шаргородська МЛ;

обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр;  

Ладижинська МЛ;  

Немирівська МЛ;  

Жмеринська ЦРЛ;,

Могильов-Подільська ОЛІЛ;  

Калинівська ЦРЛ;  

Гайсинська ЦРЛ.

Усі мають ввести в експлуатацію до 31 січня.

Також 5 кисневих станцій отримають: Бершадська ОЛІЛ, Тульчинська ЦРЛ, Хмільницька ЦРЛ, Ямпільська МЛ, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня – їх закупило МОЗ.

«На жаль, кількість нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 зростає як по всій Україні так і по Вінницькій області. З 24 січня Івано-Франківська область переходить до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Тому вкотре прошу вінничан – вакцинуйтесь та дотримуйтесь карантинних обмежень. Звернутися на бустерне щеплення можна в будь-який пункт чи центр вакцинації вашої громади.Вакцина від COVID-19 убезпечить вас і ваших близьких»,- підсумував Голова ОДА.

Залишити відповідь