У рамках «Великого будівництва» завершено та здано в експлуатацію усі 16 амбулаторій Вінниччини, – Сергій Борзов

У рамках «Великого будівництва» завершено та здано в експлуатацію усі 16 амбулаторій Вінниччини, – Сергій Борзов

Доступність первинної медико-санітарної допомоги населенню – один із ключових пріоритетів розвитку держави.

27 грудня, у рамках «Великого будівництва» на Вінниччині відкрито ще одну амбулаторію загальної практики сімейної медицини, а саме – у с.Дашківці Вінницького району.

Привітав громаду із важливою подією Сергій Борзов – голова Вінницької ОДА.«Це остання, шістнадцята амбулаторія на Вінниччині, яку ми побудували в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Наразі це найкраща амбулаторія, створена на території Вінницької області. Вона була побудована лише за декілька місяців. Поки що тут працює один сімейний лікар та дві медичні сестри, але планується, що працюватимуть два сімейних лікаря. У населеному пункті проживає близько 2000 осіб. Зауважу, що тут дуже великими темпами проводиться вакцинація проти коронавірусу, адже 65% від загальної кількості осіб, які проживають у цьому населеному пункті, вже зробили щеплення.З державного бюджету на будівництво амбулаторії було витрачено 9,3 млн грн, з місцевого – 1 млн грн.

Важливо, що медзаклад є автономним в частині енергозабезпечення: тут є потужний дизельний генератор, тож у разі відключення світла амбулаторія може безперебійно працювати. Також амбулаторія має повнопривідний автомобільRenaultDuster, який забезпечуватиме медичні потреби мешканців громади за будь-яких погодних умов. Варто зазначити, що у боротьбі проти ковіду сімейні лікарі є першою ланкою, адже cпочатку люди звертаються саме до них. Я вважаю, що такі амбулаторії необхідні для того, щоб якісна медицина була доступна і в сільській місцевості, адже не всі мають можливість доїхати до міста чи районного центру. Дякую всім, хто долучився до роботи.

Дякую лікарям та молодшому медичному персоналу. Ми завершили будівництво амбулаторій на Вінниччині та здали в експлуатацію всі ці об’єкти до початку нового року», – зазначив очільник області.

У свою чергу, заступник Голови ОДА Олександр ПІЩИК, інформуючи про будівництво амбулаторії, зауважив: «Медзаклад був споруджений за півроку і ця амбулаторія суттєво відрізняється від тих, які були раніше. Вона не стала довгобудом. Її площа становить 317 м.кв. Окрім сучасного медичного обладнання, було придбано необхідний інвентар та меблі, устаткування для системи телемедицини, для роботи якої вже під’єднано швидкісний інтернет.

Це одна із кращих амбулаторій Вінниччини, тож дякуємо нашим підрядникам, які витратили багато часу і сил на її будівництво».Під час зустрічі директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Ольга Задорожна зазначила: «Це дуже гарна подія, адже саме у переддень Нового року жителі громади отримали сучасний медичний заклад. Сімейний лікар цієї амбулаторії є людиною із досвідом. Важливо, що в амбулаторії проводиться і рутинна вакцинація, і вакцинація проти коронавірусу. Також тут є сучасна лабораторія, де можна проводити експрес-аналізи, дослідження загального аналізу крові, аналізу крові на цукор, загального аналізу сечі,тестування на гепатити та інші інфекційні захворювання. І, найважливіше те, що відтепер мешканцям громади не треба їхати до Вінниці або інших населених пунктів, адже саме тут можна отримати належну медичну допомогу як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Це сучасний заклад, який має працювати на користь людям». Староста сіл Дашківці, Лукашівка та Іскриння Якушинецької сільської ради Тетяна Третяк підкреслила: «Амбулаторія потрібна для нашої громади. Відтепер усім нашим жителям буде дуже зручно отримувати якісну медичну допомогу, адже медзаклад знаходиться у центрі села.

Дякую Президентові України за програму «Велике будівництво», адже попередня амбулаторія, яка діяла раніше, знаходилася досить далеко, а це створювало певні труднощі для громадян поважного віку».

Детально про роботу медзакладу поінформувала завідувач амбулаторії, сімейний лікар Галина Денисюк:«Нам дуже приємно працювати в таких хороших умовах. На сьогодні у нас працюють один сімейний лікар, дві сімейних медсестри, молодша медсестра і водій. Хоча наш штат і невеликий, але дружний і працьовитий».Для зручної діагностики тут є кардіограф, пульсоксиметри, спірометр, мікроскопи та інше устаткування для належного обстеження пацієнтів.

Детальніше за посиланням: http://www.vin.gov.ua/…/42473-u-ramkakh-velykoho…#ВеликеБудівництво_Вінниччина#Великебудівництво#ВеликебудівництвоПрезидентаЗеленського

Залишити відповідь