Перша леді України Олена Зеленська підбила підсумки року у реалізації проектів, спрямованих на досягнення безбар’єрності в країні

Перша леді України Олена Зеленська підбила підсумки року у реалізації проектів, спрямованих на досягнення безбар’єрності в країні

З ініціативи дружини Президента робота проводиться одразу в декількох напрямах.

Адже, як зазначає Олена Зеленська, перепони, що заважають українцям реалізувати свій потенціал, також існують у кількох вимірах.

«Це й фізичні перепони – незручна інфраструктура, психологічні – упередження, економічні – несправедлива оплата чи відмова в роботі, законодавчі – нормативні документи в Україні не враховують потреб різних людей. І це далеко не всі бар’єри, що існують», – наголосила Олена Зеленська.

Так, третього грудня 2020 року Президент підписав Указ «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

За цей час: Ухвалено Національну стратегію безбар’єрності – стандарти рівних можливостей для всіх груп населення.

За координації Міністерства розвитку громад та територій розроблено План заходів із подолання бар’єрів – дорожню карту для кожного відомства.

Щоб усі дізналися, як ці плани втілюються, підготовлено комунікаційну стратегію. Зв’язок органів влади в цьому напрямі забезпечує Міністерство культури та інформаційної політики.

З’явилася Рада безбар’єрності при Кабміні – громадські експерти зі свого боку контролюватимуть виконання Нацстратегії.

Розпочато втілення семи флагманських проектів міністерств: Стандарти інфраструктурної безбар’єрності України – реалізує Міністерство інфраструктури України.

Розроблено інформаційну кампанію «Україна без бар’єрів», яку реалізує Міністерство культури та інформаційної політики.

Міністерство цифрової трансформації забезпечує доступ до інтернету в українських селах.Забезпечується фізична доступність громадських будівель (реалізує Міністерство розвитку громад та територій України).

Міністерство у справах ветеранів втілює ветеранську підприємницьку ініціативу G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives).

Впроваджується міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я (реалізує Міністерство охорони здоров’я).

Міністерство освіти і науки втілює проект «Шкільна освіта для всіх».

Детальніше за посиланням:http://www.vin.gov.ua/…/42479-olena-zelenska-pidbyla#безбарєрність

Залишити відповідь